Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos lányom egyre...

11 hónapos lányom egyre válogatósabb, és alig akar enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Túl sovány, hízókúrán van, de egyszerűen szinte csak tápszert hajlandó hiszti nélkül enni. 76 cm és csupán 7670g! A doktornő szerint napi 2 tápszer és egy húsosfőzelék a minimum, de néha ezt is bele kell erőszakolnom. Nem beteg, a fogai sosem befolyásolják. Egy-két napig hajlandó normálisan étkezni, utána kezdődik előlről, hogy nem akar enni.Ha meg véletlenül jó "szériája" van, akkor is lemozogja a felszedett néhány grammot.Mit tegyek?
2009. nov. 14. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

próbálj többször keveset adni neki.akár tápszert is vedd fel újra napi 3 adagra.

és van amit jobban szeret?pl gyümölcs,zöldség?mert akkor inkább azokat nyomasd neki.pl a fiam zöldséget csak a levesünkből eszi meg,amúgy meg gyümölcsös húsos főzeléket eszik(univer)

adj neki tejpépet esetleg.

egy éves és 2hetes a fiam és már VÉGRE 10200g

ő is csak havi max 200g-ot hízik

2009. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ülj le mellé és egyél vele te is, nekem lányom csak akkor eszik ha én is eszek, vagy ha az enyémből adok, na akkor bármit megeszik! Kenjél neki teavajas lekváros kenyeret,vajkrémes kenyér, cukros tejfölös túró kenyérrel, májkrémes kenyér, virslivel kenyér, katonákra vágd fel, és egyél vele, vagy azt ő is eheti magában a tányérról nagy élvezet nekik ha magukban esznek.

Tejpép, ami 4-6 hónapos kortól adható azt is adhatod neki, vagy ha tejet esztek már akkor tejbegríz, tejberizs, főzhetsz pudingot.Süthetsz neki muffint. Piskóta tekercset.Gofri.

Banánt add a kezébe, túró rudi, babapiskóta, húslevesből répa krupli karikára vágva, főtt husi darabok.

2009. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos tejpépeket, tejbegrízt abszolút nem hajlandó enni, kifordul 2 kanál után a szájából. Igen, amit mi eszünk a szívesen fogyassza, de abból is csak néhány falatot hajlandó vagy velünk vagy nélkülünk is. Pedig már eszik kisebb databosat is, de a kenyeret nem nagyon bírja. A pundingot még nem próbáltam, akkor azt megnézem:)Tegnap is pl 3x evett tápszert(reggel 240ml, délután és este kb 180ml) és egyetlen üveg bébiételt.Gyümölcsből sem eszik sokat, mert azt se fogadja el sokszor.Tényleg megpróbálok minnék gyakrabban keveset adni akkor neki, remélem nem lesz tőle róka.Köszönöm a válaszokat, tényleg nagyon kétségbe vagyok esve, mert már mindenki azt feltételezi rólam, hogy éheztetem. Nem akarják elhinni, hogy nem akar enni, mivel én és a párom is 1mázsa fölöttiek vagyunk! Ha valakinek van valami tanácsa, szívesen fogadom!
2009. nov. 15. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!