Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell ennie egy 4...

Mennyit kell ennie egy 4 hónapos babában? Leírnátok a Ti babátok mennyit eszik? Anyatej, vagy tápszer.

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

A mennyit kell ennie - teljesen felesleges kérdés, ugyanis minden baba más. Az egyik sokat eszik, a másik keveset, az egyik ritkán a másik gyakran. A kiindulópont mindig az összkép. Legyen a baba kiegyensúlyozott, mosolygós, minden levetett pelusban legyen pisi, rendszeresen legyen kaki ( bár a szopós babák ritkábban kakilnak ), és a havi mérlegelésen mindig legyen valamennyi gyarapodás.

Az én nagyfiam tápszeres volt, 4 hósan délben már bébikaját evett és beérte napi 5x-i evéssel. A kisebbik 4 hósan még bőven szopott de kétóránként és éjjel-nappal egyaránt. Mindkettő teljesen egészséges jól fejlődő mozgékony kiskölyök.

2009. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyet értek az előttem szólóval. Az én kisfiam most lesz 4 hós, naponta kb 8-9 x kér cicit. De ebből nem minden alkalommal lakik jól, van hogy csak 5-10 percet cicizek, de van, hogy 20 percet és olyan is van hogy csak elalszik rajta, ezzel nyugtatja magát. Ritkán hajnalban 5-6 körül felébred pár percre cicizni, egyébként már végig alussza az éjszakát 1 hónapos korától.

2009. nov. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

szia!


Az én babám tápis, és 6-7 szer eszik 110-et kb, de sztem is változó 2 hósan pl 90-et evett...

2009. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Én manóm kedden lesz 3 hónapos. Napi 5x eszik 70-130gramm között. Álltalában az első 2 evésnél 100-130-at eszik,délutántól meg 70-90 között. pedig tudna még mert van tejem. Neki ennyi elég.Napi 450-500 között eszik. Már pánikoltam mert mindenhol azt hallom hogy korához meg súlyához mértem 800-900 grammnál kéne járnia,de védőnőm megnyugtatott, ha gyarapszik,akkor ne erőltessem,ne stresszeljek. 3450-el született most 12 hetesen 5800 gramm. szóval nem éhezik. :)
2009. nov. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám tápszeres volt, reggelire és vacsorára 170 ml tápszer, tízórai és uzsi gyümi, ebéd főzelék.
2009. nov. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Most aggódom,azért kérdeztem mennyit kell ennie...4 hónapos s 1 hónap alatt nem gyarapodott a súlya.3 hét múlva kell vissza menni súly ellenőrzésre.addig minden kajcsizást mérni kell,mert cici és utána tápit kap.Az a gondom,hogy amikor még intenzíven méregettem 1,5 hónapja akkor simán evett 160 g-ot,most pl. van olyan hogy nem akar csak 110 g-ot enni.50 cici,mert már csak ennyi van,s 60 tápszer.s többet nem hajlandó.Nagyon aggódom,hogy így baj lesz!!!!!!!!!44
2009. nov. 14. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!