Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lesz nálatok bababiztos...

Hogy lesz nálatok bababiztos a karácsonyfa?

Figyelt kérdés
9 hós lesz akkor a fiam, de már most mindent lepakol, lehúz, felmászik rá, széttör stb. hogyan lesz biztonságos a karácsony????
2009. nov. 13. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi a járókába fogjuk tenni :) 1 éves lesz akkor.

Ha nem lenne járóka, akkor egy asztalra tenném a fát, vagy lelógatnám a plafonról (ha van rá lehetőség).

2009. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

pont ezeken gondolkodtam, csak hát valljuk be őszintén így olyan ronda lesz, ha meg asztalra rakom, szerintem onnan is leszabja :-(

arra gondoltam mi lenne ha kikötném? pont mögötte van egy fali lámpa, ahhoz lehet lehetne :-)

2009. nov. 13. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok, attól hogy kikötöd, még szét tudja cincálni a díszeket, be tudja kapni az ágakat. Ezért lenne jobb egy magas asztalra tenni, hogy ne érje el, vagy plafonról lelógatni.

De kíváncsian várok olyan válaszokat én is, akik már túlvannak néhány babás karácsonyon :)

2009. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ja hát én már úgy gondoltam, hogy alulra nem is teszek semmit, se díszt se semmit, lehet még az ágát is levágom, vagy kiöntöm betonból az alját :-)

na jó a viccet félretéve marad az asztalon,aztom

2009. nov. 13. 22:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi 1. karácsonyunkkor 8 hónapos volt a lányom. Nem vagyok híve, de vettünk egy műfenyőt, mert legalább az nem potyog, tehát nem fekszik bele a fenyőtűbe. Egyébként nekem akkor eszembe se jutott, hogy esetleg piszkálni fogja. Nem akarta rángatni a díszeket, nem tudom miért, de nagyon félt a karácsonyfától. A fa alá tettük a szaloncukrokat, na az nem volt jó ötlet, mert azokat kicsomagolta, és szétkente. Egyéb gond nem volt vele.
2009. nov. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

De édes lehetett, ahogy szétkente a szaloncukrokat :)))


Hát igen. Nekünk mindig plafonig érő fánk volt, de mikor a gyerekek kicsik voltak (1-3 évesek), akkor kis fa, és fent egy magas asztalon. Más jó tipp nincs rá. Vagy még talán az, ha a járókába rakod a fát, de az meg olyan bénán néz ki. A plafonról lógatott fa nekem meg nem tetszik.

2009. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tavaly karácsonykor pont 9 honapos volt a fiam és javában mászott, orokmozgo...kivételesen mufenyot vettunk, a foldre állítttuk, be a sarokba, ez ulogarnitura és a komod két oldalrol még védte. hiába a sok dísz, néha ugy éreztem, tudomást sem vesz rola.

idén már más buli lesz, mivel nincs olyan, amit ne tudna megkozelíteni a drága, de valoszínuleg marad a tavalyi elhelyezés. így ha véletlenul meg is kozelíti, magára semmiképpen nem dontheti.

2009. nov. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egy babás műsorban láttam, hogy a szülők kis fa "kerítéssel" vették körbe a fát, így egyik pici babájuk se tudott közel férkőzni hozzá.
2009. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Cserepes élő fenyő, nem tudja földönteni.
2009. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kössétek ki és ha megtehetitek, vegyetek jó kemény tűlevelű ezüstfenyőt. Egyszer megböki a kezét, nem hiszem, hogy mégegyszer szívesen hozzányúlna. Egy éves kislányomnál bevált.


Egyébként meg ez is egy jó lehetőség a nevelésre. Mi is nagyon sokszor mondtuk neki, hogy nem szabad, elmagyaráztuk neki, hogy miért nem és azért megértik ám a babák, hogy mi a helyzet. Bár a tiéd még csak 9 hónapos lesz, de szerintem már ő is értelmes és lehet neki tiltani dolgokat. Esetleg tényleg nem tegyél az aljára díszeket, max nem törékenyet.

2009. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!