Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokos vízben fürdetitek...

Hány fokos vízben fürdetitek babátokat?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos és az utóbbi kb.2 hétben minden este üvölt a fürdetésnél,nem sír,üvölt.Próbáltam már mindent picit hidegebb,picit melegebb vizet,jobban befűtöttem a szobába,hátha fázik,de nem.
2009. nov. 13. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem a víztől fél esetleg?Amúgy 37 fokosnak kell lennie a víznek,ha van ilyen hőmérőd akkor mindig tudod figyelni.Én a mai napig mérem,lassan 1 éves lesz a kisfiam.
2009. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy fél a víztől,csak az utobbi 2 hétben kínszenvedés a fürdetés.igaz elötte sem igazán szeretett fürödni,de nem is sírt.
2009. nov. 13. 21:19
 3/12 anonim ***** válasza:
3 hónapos kislányom ugyan ezt csinálja. Bár ő kezdettől fogva. Olvastam itt a fórumon, hogy be kell takarni valamivel pl: textilpelussal, mert lehet így mint ha fel lenne öltözve talán biztonságban érzi magát. Én kipróbáltam, annyira nem sírt mint szokott.
2009. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én belemártom a karom és ugy nézem meg jó e a víz!

De lehet hogy megijedt vmitől és azért sír mostanság! :9

2009. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia


Mi azt hiszem,hogy kb. 2 hónapos kora óta fürdünk vele nagy kádban,mert nálunk is ez volt úgy 3-4 alkalommal,hogy beraktuk a vízbe,és úgy elkezdett sírni,mint még soha...

Nagyon sajnáltam szegényt... Én is pityeregtem,annyira keservesen sírt a kis pindúrom.... :(

De lekopogom,hogy a nagy kádban sokkal jobb a helyzet. Most csak néha-néha sír,mire készen leszünk. De ez betudható annak,hogy már olyankorra fáradt is szegénykém..

Ma pl.addíg nem is volt baj,míg rá nem adtam a body-ját..Aztán felvettem,abban a pillanatban persze már nem is volt semmi baja...,szóval nagy huncut a kis csajszim... :)


Az első válaszához annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy szerintem nem "kell" 37 fokosnak lennie pont a víznek..

Az az optimális..! De nálunk például a 35 fokos víz jörr be! Mikor előszőr bementem vele együtt a vízbe..,hát mondtam,hogy nem is csodálom,hogy nyafizott a vízben,mert nekem is meleg volt.. Azóta beállítottuk ezt a 35 fokot,és minden rendben.. :) /kopp-kopp-kopp :)/

Amúgy mi mindíg befűtünk fürdéshez.


További jó babázást!

Remélem sikerül valami ötletet meríteni a mi szokásainkból... :)

Üdv.,egy 3,5 hónapos kis gyönyörűség anyuja :)

2009. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

37-38 fokos vízben.

A hűvösebb vízben fázik, a melegebb víztől meg grimaszol, gondolom süti.

2009. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1.vagyok.Hát nem tudom nekem ezt mondták,hogy ennyinek kell lennie a vízhőmérsékletének,én tartom is magam ehhez.Még a halacskás hőmérőn is rajta van,hogy a 37 fok az a jó.Mert bizony az én drágám imád pancsizni,és mire kiveszem a kádból addigra hűvös a víz.Igaz,a babaúszáson 31 fokos a víz...Na nem is mentünk mert amikor mondták,hogy mennyi,csak néztem.Tuti megfázott volna,és én is...
2009. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is valami rossz élmény érte a Babátokat azért sír annyira!

A 37fok az ideális de kisfiam volt hogy 39-40fokosban fürdött,neki az jött be!

Egyépként a 31fok babaúszáshoz tökéletes Mi is jártunk és ott a babák dolgoznak ezért nem fáznak!

2009. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37-38fokos vizben fürdetem a fiam,de igy is 2 perc mulva reszket!es hany fok van ahol furdetitek?
2009. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a 37 fokos víz melegnek bizonyult, olyan 33 körül. Van benne egy szivacs alá, és a karomon fekszik a tarkója és a válla. Nem éhes vagy álmos fürdetéskor már nagyon? Nálunk ez volt.
2009. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!