Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel eszik, nappal nem. Mit...

Éjjel eszik, nappal nem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam.Egyszerűen bármilyen hamit csinálok neki napközben,nem akarja megenni.Van amikor 1-2 falat lemegy,van amikor szépen eszik de legtöbbször alig eszik.Bezzeg éjjel 2 cumisüvegnyi tápszert is befal..nem tudom leszoktatni róla.Nem tudom becsapni teával sem.Simogatom,énekelek neki de ha nem kap kaját úgy ordít szegénykém.Apa sokat dolgozik,későn jön-korán megy.Már Őt is sajnálom,hogy nem tud aludni a próbálkozásaim miatt.MIT CSINÁLJAK,HOGY LESZOKJON AZ ÉJSZAKAI EVÉSRŐL?
2009. nov. 13. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi eszünk.Amikor a fogzás alábhagy,nappal eszik,és éjjel nem kell csak hajnalban 5 -kor.
2009. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk, szintén 9 hós de ez már elég régen így megy sajnos. Nem is hízik, csak 7,5 kiló.

Joghurtot, túrókrémet, túrórudi belsejét eszik szívesen meg max gyümölcsöt és tápszert. Ezekből is keveset, messze nem annyit amennyit kéne neki. Főzeléket egyáltalán nem hajlandó enni, se amit én csinálok se üvegeset. Engem is nagyon idegesít, frusztrál féleg mert tényleg elég kicsi a súlya is. Nem tudok vele mit csinálni.

Ja, és ő is kel éjjel 1x csak úgy szétnézni a lakában, 1x meg enni hajnalban.

2009. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem normális,hogy egy ekkora gyerek éjjel pótolja a nappali nemevést. Persze hogy felkel,a korgó hasa felébreszti. Próbáld nappal határozottabban az etetést, ilyen nem létezik, hogy egédz nap nem éhes. Többet vidd friss levegőre,esetleg uszoda,a víz is meghozza az étvágyat. Vagy éjjel vizezd a tápit, pl 180 víz,de csak 4 kanál por, hogy reggelre éhes legyen.
2009. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Ilyen nem létezik"Vagy neked nem volt még ilyen gyerekkel dolgod!Nekem mind a két gyerekem ilyen volt,ha 20 félét főztem,ha zsaroltam,veszekedtem,rimánkodtam,igértem,mese közben tömtem volna...akkor se evett 1- 2 kanállal többet,és éjjel éhes volt.Volt hogy este sült krumplit is kináltam ,evett is valamennyit,gondoltam jó nehéz,laktató-és a szokott időben ettünk.Miért gondolják hogy a szülő a hibás???
2009. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vagyunk így egy páran a válaszokból ítélve,úgyhogy szerintem valamennyire ez normálisnak mondható.Határozottabban kéne lennem?!Az mit jelent?Tömjem meg?Na ne!!!Meg sem tudom számolni hány félével kínálom napközben..de nem kell neki,vagy nem annyit eszik amennyit kéne egy ennyi idős gyereknek.Már régóta kevesebb tápit teszünk a vízbe.Este lefekvés előtt megeszik 3/4 üveg "jó éjt pépet" és 180 ml tápit.Ehhez képest még mindíg eszik éjjel.Egyébként nem vékony gyerek,nem a súlya miatt aggódom,mert 12 kiló :) Azért picit megnyugtat,hogy mások babája is ilyen.

Köszönöm a válaszokat,szívesen várok még.

2009. nov. 14. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!