Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel enne, nappal nem?...

Éjjel enne, nappal nem? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Alapvetően jó étvágya van, de vannak napok, mikor nem. ez így van rendjén felnőtteknél is, ugye. 9 hónapos egyébként, éjjel soha nem kapott szilárd ételt, pépet. szopizik még. Az a gondom, hogy az utóbbi napokban nem hajlandó nappal enni, éjjel viszont képes akár kétóránként bőgni a ciciért. ti ezt hogy oldanátok meg? beleerőltetni nem tudom nappal a kaját, mert kihányja. éjjel meg addig üvölt - minden vigasztalás ellenére, akár az apjánál, akár nálam - míg jól tele nem szopizhatja magát. miért csinálja ezt? gondolom, nem ér rá nappal enni temérdek elfoglaltsága között. a kedvenceit se eszi, gyakorlatilag az én nagyjából háromszor 200 gramm szilárd ételt evő fiam jó, ha összesen 100 gramm szilárd ételt megeszik egy nap.
2011. aug. 14. 13:56
 1/7 xStefix ***** válasza:

Ha sehogyse megy a változtatás, akkor sok újat nem tudsz csinálni: várj türelemmel. Biztosan el fog múlni ez a korszak is, csak túl kell élni valahogy.

Foga?

2011. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kettő van alul. másfél hónapja és még nincs harmadik. szóval nincs más megoldás, mint hogy éjszakázzunk, holott tejjel sem tud jóllakni? :-(
2011. aug. 14. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:

A nappali etetést hogyan csinálod? Lehet, hogy azért nincs kedve enni, mert még nem elég éhes, amikor megkínálod, vagy kényelmetlen neki valami (etetőszékben eszik?). Lehet, hogy nem köti le az evés. Van már foga? Lehet, hogy jön egy új fogacska, vagy a már meglévőt szeretné darabosabb ételeken kipróbálni. Az is lehet, hogy szeretné megfogni az ételt, de nem engeded neki (nálunk ez utóbbi volt a probléma kb. ennyi idősen, és rögtön megoldódott, amikor megengedtem neki, hogy belenyúljon az ételbe - persze elég sok maszattal járt, de végre evett!).

Napközben szoptatod is egyébként?

2011. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, a szobában eszik, etetőszékben az asztalnál, az etetőszék tálcás, amire szoktam tenni neki egy másik tányért vagy kanalat, nagy ritkán játékot, amivel leköti magát, mert az evés önmagában valóban nem túl érdekes neki. a kajába ritkán engedem belenyúlni, inkább akkor engedem néha játszani a tányérral, amiből evett, hogyha szépen megeszikm indent belőle. habár ha ez a gond, megéri azta némi felfordulást napi szinten, hogy éjjel ne keljen ilyen sűrűn. maximum takarófóliázom a terepet az etetőszék alatt :-D

darabos? eddig mereven elutastotta. mostanában viszont próbál kunyizni a tányérunkból, persze kap is, had ismerkedjen vele. de alapvetően még mindig meg akar fulladni a darabos kajáktól, szóval elképzelni sem tudom egyelőre, hogy képes lenne vele jóllakni. ha eléteszek puha ételdarabkákat, akkor vagy széthajigálja vagy szétnyomkodja, de a szájába venni eszébe sem jut.

a nem elég éhes nekem is eszembe jutott, de ma csaknem 5 óra telt el ebédig. azóta, hogy nagy ímmel-ámmal valami babapudingfélét belediktáltunk tízórai gyanánt, vagy inkább reggeli gyanánt, de sikertelen volt az ebédeltetés. 3 kanál után köszönte szépen, de nem, holott szereti, amit kapott.

napközben annyit szopik, hogy kétszer alszik napközben és cicin alszik el, illetve reggel ébredés után szopizik valamennyit. plusz este is cicin alszik el. összesen tehát négyszer szopik napközben, de most már ott tartunk, hogy éjjel még többször. innivalót pedig nem fogad el, max. 3-4 kortyot. még úgy sem, hogy a délutáni alvás szopi és az esti alvás szopi között bő hat óra is eltelik legalább. és szomjas is, mert a fürdővizből, gumikacsából inna,de pohárból, ill. csőrösből nem. még gyümölcslevet sem, nemhogy vizet vagy teát. nagyon makacs egyébként, de ez gondolom a kérdésből is kiderült...

2011. aug. 14. 14:49
 5/7 xStefix ***** válasza:

Én továbbra is a fogzásra tippelek. Ilyenkor simán megesik, hogy nem kell a darabos étel, de még a kedvenc pépes sem. (Vagy épp fordítva, a darabos esik jól, mert masszíroz.) Az én lányom is meglepően keveseket evett ekkoriban, igaz, egyébként se volt nagyevő. A folyadékra azért ügyelj, de ne erőltesd, ha nagyon nem kér.

Szerintem elég sok mindent megpróbáltál már és kevés eredménnyel. Próbáld akkor jobban engedni neki, hogy egyedül egyen, ha úgy látod, szeretné. Lehet, hogy ez sikeres lesz, de lehet, hogy nem sokat fog változtatni.

Idővel biztosan javulni fog a helyzet, kitartás!

2011. aug. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! persze, idővel biztos jobb lesz :-) csakgondoltam, hátha én nem jövök rá valami fontosra, de eezk szerint nem én leszek itt a kulcsfigura, hanem ő és az idő :-))

újabb fogak időszerűek lennének, de semmi jele nincs. se duzzadt íny, se semmi. meglátjuk.

2011. aug. 14. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazából nem is éhes, hanem szomjas... Nem tudnád esetleg többször megszoptatni napközben? Evés után szerintem nem ártana, főleg, ha nem nagyon iszik más módon. Persze ha van hozzá elég tejed. A csőrös itatóból és pohárból is nagyon ömlik a folyadék, ennyi idősen az én kisfiam is nehezen ivott belőlük, most 1 évesen is előfordul, hogy félrenyeli a vizet. Fogzáskor pedig csak cumiból tudott normális mennyiséget inni.

Ha nem akar szilárdat enni, ne erőltessétek, mert csak annál inkább megmakacsolja magát. Én ezt szoktam csinálni: ha csak pár falatot eszik valamiből, megkínálom valami mással, ha azt sem kéri, mehet játszani. Evés közben szoktam adni neki játékot vagy mondókázunk, de nem viszem túlzásba a szórakoztatását.

2011. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!