Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb vagy bal kezes a babám?

Jobb vagy bal kezes a babám?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet látni, hogy milyen kezes lesz a lányom? Most 6 hónapos. :o)
2009. nov. 13. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Többnyire az "ügyesebb" kezével nyúl a tárgyak után, ha rajzol, akkor is az ügyesebb kezét használja, de nem biztos, én kicsi koromban felváltva használtam mindkettőt, később az oviban is kétkezes voltam evésben, rajzolásban, mindenben, csak iskolás koromra alakult ki a balkezességem. Ha balos lenne, semmiképp se neveld át jobbosra, mert akkor egy csomó dolgot nehezebben fog megtanulni (tájékozódás, irányok stb.)!
2009. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal később.

Van olyan gyerek, akiről még az óvodába kerüléskor sem deríthető ki teljes bizonyossággal a kezesség.


Valamelyik keze minden babának dominánsabb lehet, (ezt megfigyelheted, ha játékok után nyúl), de ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy azzal a kézzel is fog a későbbiekben rajzolni vagy írni. Sokan vegyes "beállítódásúak" sokáig, tehát pl. ugyanúgy eszik a gyerek mindkét kezével, mindkettővel ugyanúgy játszik, stb., de a kezességet fél évesen sajnos még nem lehet eldönteni.

Ha később tartósan csak egy kezével "ügyesebb" akkor az a keze lesz nagy valószínűség szerint a domináns.


Egy óvónéni

2009. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém két éves, és már látszik, mert jobbal rajzol, eszik, és majdnem mindent azzal csinál, de vannak gyerekek, akiknél csak jóval később dől el, mert kisgyerekként "két kezesek".
2009. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miért lettek lepontozva a válaszolók?

Egyébként köszönöm a válaszokat, számomra mind hasznos volt. :o)

2009. nov. 13. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!