Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 11 hónaposan...

Normális, hogy 11 hónaposan ennyire könyvfüggő legyen?

Figyelt kérdés

Nem érdekli semmi más, csak a könyvek. állandóan hozza és kiharcolja, hogy mutogassam a képeket, olvassak belőle....

Nagyon sok mindent tud, okos is, de akkor is, nem játszania kéne még?

Azt olvasom mindenhol, ennyi idős gyereket nem kötnek le a könyvek....


2009. nov. 13. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne bolondozz már, inkább örülj neki, hogy okos lesz! És igenis, nagyon sokat olvass neki, örülj, hogy kéri! Mégis milyen baja lenne az olvasástól szerinted? A könyvek szeretetére neveld!
2009. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
neki ez is játék. és hát nem egyedül olvassa, hanem a te társaságodban, a veled való kapcsolatot, a kommunikációt is igényli (elmeséled, mutogatod, beszélgetsz vele közben).
2009. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, és szerintem is örülj neki! Színes újságokat kap? Én a régi kutyaújságokat adtam neki ennyi idősen, teljesen meg volt őrülve értük, és egyedül is elvolt vele, hála az égnek :) Igaz, a lakás tele volt fecnikkel...
2009. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A mi lányunk is könyvmoly. Kb. 8-9 hónaposan kezdtem vele képeskönyveket nézegetni, és rövid időn belül már ő kezdeményezte, mutogatta az állatokat, tárgyakat. Mostanra (14 hónapos) elég nagy a passzív szókincse, és már egy ideje ismételgeti az első szótagokat. Én örülök neki, h' ilyen érdeklődő, és ez neki ugyanolyan játék, mint amikor tornyot épít, vagy a babáját hurcolássza. Én mindig hagyom, h' ő válasszon játékot, gondolom Te is, így ez nem kényszer, vagy erőszakos tanítgatás. Ha egyszer most ez érdekli őket, akkor ehhez kell alkalmazkodni. Egyébként érdekes, h' az enyém nem hagyja, h' olvassak neki (férjemnek és anyukámnak sem engedi), csak a képeket szabad nézegetni. Talán fél, h' kiolvassuk belőle a betűket? :D
2009. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem lesz hátránya, de más gyerek tesz-vesz egész nap, jön megy....

ő is játszik, de negyed annyit, mint amennyiről hallok.

2009. nov. 13. 13:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Kutyás újságot azt szereti...van is jó pár élő példány belőlük...:)

Vastag lapos könyvei vannak, tapintós könyv és a sztár az Első lexikonom c. könyv.

köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 13. 13:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van!Én ennek nagyon is örülök,mert már most sokmindent tud ennyi idős létére.Vannak játékai,elvan velük ideig-óráig,aztán jön a könyv.Szép,színes,nagyon szereti nézegetni,és még kiabál is közben,nevet,nagyon édes kis Lurkó!:)))Ettől ne féljél,inkább örülj neki! :) 11 hónapos kisfiú anyukája.Éppen ma.:):D
2009. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 17 hónapos és még mindig tart a könyvimádat. Örülj neki! A környezetünkben lévő gyerekeket egyiket sem érdeklik a könyvek!!!!!Most kell rászoktani a könyvekre, később nehéz lesz. Tegnap például kihoztuk a Szutyejev bácsi Vidám mesék könyvét, el is olvastam neki egyet este 2x is, odavolt. Csak így tovább!
2009. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a lányom és rohamosan fejlődött is a szókincse. És most 2,5 évesen képzeld egy mesét nem bír végighallgatni, nem érdekli. Úgyhogy nem lett könyvmoly. Akkor abban a korban arra volt igénye. Most állandóan legózik.
2009. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!