Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért elvárás a babákkal...

Miért elvárás a babákkal szemben, hogy pl. már 7-8 hónaposan álljanak, vagy menjenek?

Figyelt kérdés

Természetesen nem az orvosok és védőnők részéről, hanem a szülőktől.És ha valamelyik ezt nem produkálja, akkor azt már lesajnálják! Mint például az én fiamat... 8 hónapos, és még "csak" forog és kúszik, hasizomból felül és játszik is úgy, szerintem nincs lemaradva, és az orvosunk szerint sem.

Viszont van egy ismerős anyuka, akinek a fia egy héttel fiatalabb az enyémnél, és lépten-nyomon azt kell hallgatnom, hogy a gyerkőc már 4 hónaposan forgott, 5 hónaposan nyomult a bébikomppal, mert már most 12 kg, szóval egyszerűbb volt abba tenni, mint bármi más módon foglalkozni vele. Így a gyerek már 7 hónaposan ült és egy hét múlva fel is állt, azóta le sem lehet lőni, kotor ezerrel, persze esik kel egyfolytában, mert még nem biztos, hogy az ő súlyára fel van készülve a gerince és agyban teljesen készen állt rá. Persze a kúszás és a mászás most kimaradt, és megőrülök, amikor sajnálkozva néznek, hogy az én fiam megül nyugodtan a babakocsiban, még nem áll föl (!) és csak 9 kiló nem 12. Persze nem is adok neki még szalonnát és nem kapott 5 hónaposan paprikás krumplit, mert már nem tudtak neki mit adni enni... Na én ezektől kivagyok, tudom, hogy nem kellene meghallanom, de úgy felhúzom magam, és most olyan jó volt ide kiírni magamból, szóval előre is elnézést azoktól, akik máshogy gondolják, de nekem máris könnyebb a lelkem :-)


2011. nov. 19. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

NÉzd, én erre csak annyit tudok mondani, hogy nálunk mindenki gyereke 3 hetesen angolul beszélt és 2 hónaposan már a seggüket törölték ki önállóan a wc-n. Ugyanis olyan tökélete szülők léteznek, hogy a gyerek már az édesanya hasában tudja, hogy szobatisztának kell lennie.

ÉS ráadásul a legkirályibb anyuka 18 éves koráig szoptatja a gyermekét, mert az anyatej ingyen van és az a legeslegeslegegészségesebb és d*göljél meg, hogy te tápszerezed a gyereked, mert egy rakás szr vagy, hogy nem tudod szoptatni és, hogy milyen egy nyamvadt neveltetési logikád van, ha a gyereket min. 4 - max. 6 hónapnál HAMARABB mered hozzátáplálni...


Üdv egy olyan anyuka, aki a világ legszrabb anyukája ezek szerint ... :)

2011. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nyers,de nagyon igaza van az első válaszolónak!
2011. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanazért, amiért egyes nagytudású anyukák elvárják a babájuktól, hogy 2 hónaposan forogjon, egyévesen beszéljen, másfél évesen legyen szobatiszta ("Nem értem, 18 hónapos, már egy éve gyakoroljuk, miért nem kakil még mindig a bilibe???" - és ez most nem túlzás, tényleg nem egy ilyen kérdés volt már itt).

Meg aztán a környezet sem mindig segít. Múlt héten átmentem a szüleimhez a másfél éves kisfiammal, és ott volt két barátnője, mindkettőnek kamasz gyerekei vannak. Az egyik elkezdett szörnyülködni, hogy "Ez a gyerek még nem beszél? Hát az hogy lehet? Az enyéim ennyi idősen már mondókáztak!" A másik meg kifejtette, hogy az ő kislányával ekkora korába meg lehetett beszélni, hogy ha nem álmos délután, csendben nézegesse a képeskönyvet az ágyában... Mondjuk ez utóbbi kislányt ismerem születése óta, most már aranyos, de ritka hisztis kisgyerek volt, és nem, nem olvasott egyedül képeskönyvet. :)

Ne foglalkozz az idiótákkal.

2011. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem kell az ilyenekkel foglalkozni,minden gyerek akkor csinálja amit kell ,amikor kell,erre nincs szabály.
2011. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!