Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemények, tapasztalatok...

Vélemények, tapasztalatok altatási ügyben?

Figyelt kérdés

15 hónapos a lányom.Nagyon jól aludt eddig:(Most lassan már 4 hete szenvedünk a rágófogakkal,nagyon anyás és ragaszkodó lett, gondolom ettől.Csak ugy alszik el este hogy ha ott ülök a szobájában és megvárom mig elalszik.Ha véletlenül előbb próbálnék meg kiosonni észreveszi és üvölt.Eddig átaludta az éjszakát de amióta jön a foga 1szer felkel, és akkor is csak annyit kell tennem hogy lefekszem hozzá a földre és visszaalszik.De olyan éberen hogy egy parketta reccsenésre felkel:(

Kérdésem:ez most a fogzástól van?de ha attól attól hogy ott vagyok mellette ugyanugy kéne fájni a fogának nem?

2. Most akkor ő ehhez hozzá fog e szokni,vagy már hozzá is szokott, és esetleg már lehet azért is csinálja?

3. Más hogy altat?Mert én őszintén annyira kivagyok már hogy arra gondoltam egyszer hagyni fogom és akkor hátha helyreáll a rend.


2009. nov. 13. 12:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy napközben már csak egyszer alszik ebéd után 1-1,5 órát.De azzal nincs semmi gond, na de este...
2009. nov. 13. 12:41
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én írtam ki egy kérdést altatás ügyben, illetve segítséget kértem.

Talán segít, olvasd el. Most jelen pillanatban én se vagyok okosabb, de hasznos tanácsokat kaptam.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi:)nem lettem okosabb.Viszont a lányomnak tuti hogy a foga jön,nem rakom magunk közé, nem szórakoztatom éjjel semmi változás nem történt.
2009. nov. 13. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! 1 éves a kislányom és neki is volt ilyen időszaka, de aztán minden visszaállt a régi kerékvágásba. Először a szobájában maradtam én is, de nálunk is recseg a parketta. Azután az ajtaja előtt feküdtem le, hogy lásson, ez be is vált. Minden este leraktam úgy mint régen, egy picit hagytam nyűglődni(4-5perc), aztán feküdtem le a szobája elé.Pár perc és megnyugszik, nem beszélek hozzá csak úgy csinálok, mintha aludnák. Kb.2-3 hétig csinálta ezt, aztán megint elaludt egyedül úgy, mint régen. Esetleg nézesd meg, hogy nem-e piros a torka. A kislányomnak mindig piros lesz amikor jön a foga, ezért mindig használunk rá sprayt, azóta könnyebben viseli a fogzást is.
2009. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2009. nov. 13. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 17 hónapos és ugyanez a szitu jó ideje, most 4 foga jön! Mi este úgy fekszünk le, már régóta, hogy az ágya mellé terítek egy paplant azon olvasok ,nézünk könyvet, mielőtt ágybamegy. Mikor beteszem utána egykétszóból elalszik, miközben énekelek. Pál Kata Péter most a sláger kb 8x tapsol vissza... addig én sem jöhetek ki, amíg el nem aludt, mert rögtön anya, anya..Később biztos változik majd a helyzet, ha nagyobb lesz, de most ez van.Fárasztó néha, de ki lehet bírni.
2009. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen neked is!

Nem az hogy fárasztó csak hogy jó e ez igy.Mármint hogy ennyi idős gyereket még "altatni" kell,van 1-2 ismerősöm akinek hasonló korú a gyereke és ők jóéjt, puszi ajtó becsuk módszert követik.

De akkor hagyom még egy darabig ezt a rendszert.

2009. nov. 13. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, szerintem jó ez a módszer - persze jobban örülnék az ajtó becsuk, alvásnak, de különben sír, azt meg nem szeretném. Ő annyira fáradt, hogy nem kell sokáig altatgatni, hamar elalszik. szomszédunkban apának és anyának is a gyerek mellé kell feküdni, pont ma mondta, hidd el az se jobb, ált. reggel kelnek fel 5 körül fürcsi és fogmosás nélkül, mondta, hogy már nagyon unja és egyszrűen nem tud változtatni.

Ha még kiságya van próbáld meg, hogy puszi simi 1-2 ének és kijössz (mivel onnan nem tud kimászni), először biztos sírni fog, de álalában napról napra jobb lesz a helyzet. Valakinek bejön ez a módszer is.

2009. nov. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!