Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy laktózérzékeny a...

Lehet, hogy laktózérzékeny a pici? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
Elsőként olyan anyukák válaszát várom, akiknél ez volt a gond. 5 hetes a kisbabám, és semmi nem segített rajta. MINDEN étkezés után görcsösen sír, sohasem pihen, már nem anyatejes, hanem tápszeres. De olyan tápszert kap, amiben van laktóz ugyebár. Nem úgy van, ahogy általában a hasfájós babáknál, hogy időnként jelentkezik, mondjuk este, vagy napi 2-3szor, nálunk minden evés után ez van, születése óta!!!! Lehetséges a laktózérzékenység? Mindenki azt mondja, hogy jajj igen hasfájós szegény, tűrni kell és majd kinövi... De hogyan lehetséges ez? Azért minden áldott evés után ennek kell lennie??? Soha sem pihen szegénykém....

2013. okt. 24. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

(Nekem a férjem laktózérzékeny, de szerencsére a kislányunkon még nem észleltem furcsaságot.)

Szerintem mindenképp válts tápszert, és ha a laktózmentes tápszertől jobb lesz a helyzet, akkor gyanús a dolog.

2013. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia, nekem ugyan már 3 éves a lányom, de laktózérzékeny.

Nagyon változóak a tünetek, de ami tuti, hogy leáll a hízás, nem gyarapodik, sőt elkezdhet fogyni is.


Nálunk az volt a fő tünet, hogy a kaki olyan citromos sárga lett, és nem volt hasmenése, de gyanúsan sokszor kaksizott, napi 5-6x is, ami ugye nálatok amúgy is normális mennyiség...+erős puffadás, pukihegyek, aztán nem evés, nem ivás, elfekvés, mert úgy legyengült, hogy nem bírt fentlenni sem...:-((


Próbáljátok ki az Infacolt, mert tényleg lehet, hogy még éretlen a pocija, és "csak" az a baj, ez segít a gázoknak eltávozni, és ezáltal oldja a görcsöt is...


Amúgy mikor mi átálltunk az anyatejről a tápszerre, nagyon sokat szenvedtünk, nehezen tudják megemészteni, sokkal jobban megterheli a pocakjukat, mint az anyatej, alig bírt kakilni, szörnyű volt nézni a szenvedését, még így több év távlatából is...

2013. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kislányom az anyatejtől is ugyanígy szenvedett, semmi változást nem tapasztalok. Sőt a tápszertől egy ideig jobb volt a helyzet, aztán most már tápszerrel sem jobb. Neki minden evés után van kaki, de ilyen pici korban persze ez normális nem? Viszont a kaki habos, óriási buborékok/gázok jönnek ki belőle, és folyós... Ja és piros pöttyös kiütés van a fenekén, amire azt mondják, hogy gomba amit a szájpenésze okozhatott, amit már kikezeltem nála... De nem tudom, tényleg csak találgatni tudok, mert szegény állandóan szenved, szünet nélkül! Nem periódikusan ahogy a kólikáról írják... Hanem mindig, sír evés előtt, evés közben és evés után is!
2013. okt. 24. 18:48
 4/6 anonim válasza:
ami az emésztésnél és a pukiknál segíthet az a babycalm, de ha többre gyanakszol, akkor menjetek el a gyerekorvoshoz, és az is jó lenne, ha is láthatná ezt a típusú kakit...
2013. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Újszöletteknél természetes jelenség, hogy megjelenik az átmeneti laktáz enzim hiány, ami miatt nem tudják a szervezetükbe jutó sok tejcukort lebontani. Erre 2 megoldás lehet, vagy laktózmentes tápszer, amit nekem a gyerekorvosom nem ajánlott, mert laktóz helyett más szénhidrát van benn, vagy laktáz enzim csepp. Ha csak átmeneti enzim hiány a probléma, akkor 4-5 hónapos korára kinövi. Ha nem akkor tartós enzim pótlásra szorul.
2013. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És eredeti kérdésre válaszolva az átmeneti laktáz enzim hiány okozza a kólikás hasfájást általában, vagyis ordít a csecsemő minden etetés után, kemény és puffadt a hasa, szelek távozása után megkönnyebbül átmenetileg
2013. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!