Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet befolyással...

Szerintetek lehet befolyással egy babára, ha a terhesség alatt az anya nem szed semmilyen vitamint?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm kislánya 11 hónapos, és kb olyan szinten van mint az én 7.5 hós babám. Az én lányom 2 nappal hamarabb állt fel mint az a másik gyerek és vagy egy hónappal hamarabb felült.

Mikor az a másik gyerek ennyi idős volt semmit nem tudott még csinálni szinte nem volt benne erő, mint egy rongybaba. Nagyon aggódtam miatta, de már kezdi magát utolérni Hála Istennek!

Sokat gondolkodtam, hogy miért volt ennyire lassú és ma eszembe jutott, hogy amikor az anyja terhes volt azt mondta, hogy semmilyen vitamint nem szed mert hányingere van tőlük és amúgy sem hisz benne. Lehet ez is közrejátszott?


2009. nov. 12. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, nem.A terhesség alatt a baba elvonja az anya szervezetéből ami neki kell.Ő nem szenved hiányt, az anya már annál inkább.A terhesvitaminok fedezik a megnövekedett vitaminigényt az anyának, a baba meg így is úgy is elveszi, ami neki kell.

Minden baba másképp fejlődik, van aki csak később kezd el dolgokat csinálni.Ez inkább egyéni dolog, de nem hinném hogy a vitaminoknak sok köze van hozzá.

2009. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen van jelentőssége!!!Aki mást gondol olvasson utána!Az anyában lévő vitamin nem mindig elég a babának!
2009. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne, sőt cáfolom.

Én sem szedtem semmi vitamint, soha, egy szemet sem. A lányom 17 hós, csodás vidám mosolygós, hamar fejlődő baba.

Unokahugom végig szedett vitamint, 10 hós a lánya, épp csak ülni tud, felálni egyáltalán nem, soha nem mosolyog, nevetni m ég nem láttuk, de mászni sem. Ahova leülettik, ott marad, nem nyúl a játékok után...

Szóval ő ilyen, a lányom meg olyna.

A babák nem fejlődnek egy ütemben...

2009. nov. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés.

Nincs két egyforma baba, vitamintól függetlenül.

Most akkor elővehetnénk egy dohányzó, alkoholt fogyasztó mamát és egy vitaminost szedőt. Egyáltalán nem biztos, hogy gyorsabban fejlődik a vitaminos.

Van 5-6 baba ismerősöm, mind máskor csinált dolgokat, mint az enyém.

2009. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem se a vitaminoktól függ.

Minden baba máshogy fejlődik.Én se szedtem terhes vitamint.

Az én kis fiam 4 hónapos és nagyon erős baba.Folyamatosan jár a keze-lába,ha megfogom a kezét már húzza fel magát ülésbe,hasról hátra fordul, és nagyon tartja magát,eleven baba.

2009. nov. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!