Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok már befottet 13...

Adhatok már befottet 13 hónapos babámnak? Nem igen cukros neki?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem adnék,gy két szem meggy oké,de ne tulzàsba.
2009. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Persze, egyéves elmúlt mindent ehet.


Az én véleményem: Nem. A fogait, fogkezdeményeit rontja a cukor. A cukor ízét korán megszokja, kérni fogja idővel és nem tudod róla lebeszélni. A táplálkozása így könnyen - főleg kétéves kor előtt - egészségtelenné válhat és nem fog rendesen gyarapodni, vagy éppenhogy elhízik.

Én ilyen édesített dolgokat, még a kekszet, csokit... is csak kétéves kor után adtam neki. Nem bántam meg.

2009. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
szerintem is cukros még neki. Inkább friss gyümölcsöt adj!
2009. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak az a gond,hogy most nincs túl nagy választék a friss gyumolcsokbol.Egyébként igazatok van,nem adok még neki.
2009. nov. 12. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs nagy vàlaszték,de mandarint,narancsot màr kaphat,banàn szezonja van,Még alma is van a boltokban.Söt rendes zöldségesnél lennie kell körtének is.Ezek böven elegek,de ha màst is szeretnél akkor inkàbb bébiételt vedd,az nem cukros,és bàr nem friss,de a vàltozatossàg kedvéért megteszi.

Meg a baba joghurt cukor nélkül,az is gyümölcsös.

Én sem fagyasztottam le gyümiket,kicsit bànom.

De szerintem van gyorsfagyasztott gyümölcs a boltokban.Nem nézted még?

2009. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem csak a cukor miatt nem adnék neki, hanem a tartósítószer miatt sem. Nagyobb boltokban tudsz venni fagyasztott gyümölcsöt, pl. meggy, én inkább azt adnám.
2009. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Idénygyümölcs mindig megfelelő: alma, körte, szőlő, néhol szilva is van még, narancs, banán, citrom esetleg teába, kiwi. Inkább fagyasztottat adj, vagy bébiételben keress gyümölcsöset.
2009. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, én túrókrémet készítettem és tettem bele egy kis ő.barackbefőttet. A nagymama tette el, bár tényleg jó édes.
2009. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Egy 13 hónapos Baba szinte mindent ehet!Persze mértékkel,mindenből keveset,aztán majd ha ízlik Neki akkor lehet fokozni.
2009. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Én szoktam adni a 9 hónapos fiamnak meggybefőttet, túróval turmixolva.

A befőttre rá van írva, hogy nincs benne tartósítószer, valamint 'enyhén cukros lében'. Megkóstoltam, nem túl édes.

Szerintem azért néha édeset is kell ennie a gyereknek. Lassan már úgy beszélünk a cukorról, mintha valami méreg lenne.

2009. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!