Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Foga miatt volt, vagy nem?...

Foga miatt volt, vagy nem? Most mért nincsenek jelei?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a babám. 4 hónapos kora óta naponta többször volt híg, savanykás széklete. Feneke piros volt. Erősen nyálzott (kb. 4 előke csere naponta), gyakrabban kelt éjjel. Néha napközben is sírva ébredt. Múlt héten náthás is volt, hőemelkedéssel. Akkor még csúnyább volt a feneke.

Ma minden rendben, szép és jó. Nem nyálzik, nem piros a feneke. Az éjjeli alás igaz nem zökkenőmentes, de frontérzékeny- fogjuk arra.

Most akkor mi van? Az a foga miatt volt, vagy vmi más, amire rámondtuk, hogy biztos a foga? És most mért "tünetmentes"? Megállt a fognövekedés?

Tapasztalt esetleg vki hasonlót?


2009. nov. 12. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokszor ráfogják a babák különféle tüneteire, hogy a foguk okozza. Szerintem sokszor tévesen. Nem minden babát visel meg a fogzás ( nekem egyiknél gyerekemnél se volt semmi tünet, probléma) és ezek a tünetek lehetnek mástól is. Pl. enyhébb megfázás, nátha, új étel bevezetése is okozhat hasmenést, hígabb székletet, popsi pirosságot. A nyálfolyás meg természetes dolog, nem mindig a fogak okozzák. Az én nagy fiamnak is folyt a nyála, mint a patak 2 hónapos korától, az első foga 11 hónaposan bújt ki.
2009. nov. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak anyatejes volt. Szombaton kapott először pár kanál répát, úgyhogy a hozzátáplálás kilőve. 2 hónapos korától neki is patakokban folyt a nyála, de ebben az időszakban még jobban folyt. Náthás meg csak múlt héten volt, ezért a betegséget is kizárnám. Hátul az ínye vastagodott közben, ezért is gondoltuk, hogy ezek a fogzás jelei.
2009. nov. 12. 11:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szakaszosan van hatással a babákra a fogzás. Mint ahogy nálunk a fogfájás. 1 napig fáj, utána 2 napig semmi, de attól még rossz az a fog! Szóval nekik is van hogy érzékenyebb, kijönnek a tünetek, aztán meg semmi. Attól még nem áll meg a fognövekedés! Az Én kisfiam ugyan csak 4 hónapos múlt 1 héttel de ma reggelre bújt ki az első fogacskája és Ő sem folyamatosan volt nyűgös előtte! A popsija is csak a múlt héten 1 napig volt piros utána semmi. Persze a ma éjszaka azért nagyon rossz volt:-(

Ne aggódj! Jön az a fogacska szépen:-)

2009. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!