Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam 18 hós, lányom 4 hós....

Fiam 18 hós, lányom 4 hós. Mit tegyek, hogy ne másszon folyton rá?

Figyelt kérdés
Bárhová leteszem a kicsit, már mászik rá, lovacskázni akar rajta. Hogyan szoktathatnám le róla, illetve meddig tart ez még?
2009. nov. 12. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ülj le a kisfiaddal és mondd meg neki (ilyenkor már értik), hogy a húga pici baba, ha ráül, akkor nagyon beteg lesz, fájni fog neki, nem szabad. Ő (a kisfiú) sem szereti, ha fáj neki valami, a kishúgának sem jó. Ahogy anya sem ül rá (a kisfiúra), úgy neki sem szabad a kisebbre. Mondd meg neki, szeretgesse, simogassa a babát, azt ő is szereti.

(Nálunk ugyanennyi idős volt a kislányom, mikor megszületett a keresztlányom. A kis angyalom mindig a baba ölébe akart ülni. Párszor ezt elmondtuk neki különböző módon és megértette.)

2009. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első lennék:

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy előfordulhat, hogy próbálkozni akar a beszélgetés után még egy-két, esetleg három alkalommal. Ilyenkor mi mindig elmondtuk újra. Nem dugtuk el a babát, mert nem szerettük volna, ha ő mellőzve érzi magát a babázásban. Ha újra próbálkozott csak emlékeztettük: "Ugye emlékszel, hogy mit beszéltünk a babáról? Fáj neki, ha ráülsz/lovagolsz rajta. (volt hogy enyhén megcsíptem és mondtam neki: látod, hogy milyen rossz, ha fáj valami? A babának is ilyen nagyon rossz, ha ráülsz! Ezért nem szabad.)

2009. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!