Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan csinálja, hogy...

Ki hogyan csinálja, hogy zökkenőmentesen menjen minden?

Figyelt kérdés
Baba (evés, játék , séta stb.), mosás, főzés, takarítás,vásárlás, kis pihenés, kis idő magadra (hogy jól nézz ki) stb. Ez hogy fér bele egy napba nektek???
2009. nov. 12. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom van-e olyan anyuka akinek ez megy, segítséggel biztos. Eleve nem fér bele pihenés...húú ez elgondolkodtató...
2009. nov. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia!


nem főzök csak 2-3 naponta és takarítani is csak a legfontosabbakat napi rutin szinten (gyerekdolgok pakolása, mosogatás, gáztűzhely..) általában 7végén takarítok jobban, amikor a férjem vigyáz a babára.

2009. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az előbb válaszoltam egy hasonló kérdésre, bemásolom, ha nem haragszol:


11 hónapos a babám.

Hetente 2 adagot mosok, csak a felső rétegeket vasalom (bodyt, ilyesmit nem).

Hetente 3-szor porszívózok és hetente 1-szer mosok fel.

A vécét, fürdit hetente 1-szer takarítom, szintén heti 1 portalanítás.

Rendrakás minden nap.

Felmosás és vasalás kivételével mindent akkor csinálok, amikor ébren van a babám. Jön segíteni, együtt teregetünk, együtt mosogatunk, stb. Kicsit tovább tart, mert énekelek, táncolok közben, hogy szórakoztassam, de jó így.

Olyan mintha játszanánk :)

Főzni ritkán szoktam, heti 1-2 alkalommal, csak olyan kajákat csinálok, ami hamar megvan. Sütni is heti 1-2 alkalommal, szintén gyors-sütiket.

Abszolút nem úszok, minden rendben van, minden oké :)

Minden csak hozzáállás kérdése. Nem házimunkának kell felfogni, hanem közös játéknak a babával.


Ezt azzal egészíteném ki, hogy a délelőtti alvás alatt szoktam tornázni, majd rendberakni magamat (haj, szemfesték, ilyesmi). Délutáni alvás alatt netezek/olvasok/tévézek/vasalok/felmosok/sütök/főzök.


A babám nagyon rendes, este 8-kor kidől, reggel 7-ig meg se mukkan, így én éjjel is sokat tudok aludni (8-9 órát szoktam). A napi 2 alvásai másfél órások.

2009. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11:08 vagyok. Most is alszik a babám, már túlvagyok a rendrakáson, tornán, hajbelövésen, azért netezek :)
2009. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem főzök. Férjem eszik munkahelyén, én meg rendelek az egyik kajaszállítótól menüt 650 Ftért/nap.

Amúgy 1 héten kétszer takarítok, vásárolni férjem szokott. Elég jól beosztjuk a feladatokat, így nem pistulok bele.

2009. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy próbálom meg csinálni a dolgokat, ha főznöm kell, kb. heti 4x, akkor korán reggel nekiállok. (férjem csak itthonról tud vinni kaját, nagy gyerek a suliban ebédel).

Ha nem kell főznöm, mint ma, akkor felmosok, portalanítok. Most alszik a baba, 16 hós, már csak napi 1x alszik sajna.

Mostam is egy adagot. Tegnap 2 adagot. Még szerencse, hogy 7 kilós a mosógépem, de egy héten négyünkre legalább 6 adagot mosok. Nem vasalok semmit. Utálom és nem is érek rá.

Amíg délelőtt a baba játszik, akkor szoktam magam kipingálni. Ha alszik tudok hajat mosni.

(Este nem szeretek, mert reggelre elalszom)

Nehéz, mert délbe jön haza a nagyfiam a suliból, akkor vele is kell foglalkozni. Leckézés...

Heti egyszer megyünk bevásárolni, megveszek egy hétre mindent, kisközértbe csak a fiamat elküldöm egy kenyérért. Ennyi a segítségem. Meg, hogy ő már 10 éves és nem kell kísérgetni.


Sok mindenben a kicsi segít.:) Bepakol a mosógépbe, söpröget... :)

Én mosogatás közben is neki énekelgetek.

2009. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mos amosógép, főzok délután 8vacsira van meleg) ,nem vasalok, takarítás sincs minden nap, még csak az kéne. Reggelente összesöprök és feltörlöl a konyhában.

Járok fodrászhoz, hugom műkörmös.

2009. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Reggel fél7-7 körül felkel a 9 hónapos lányom, eszik, utána játszik egyedül, addíg én zuhanyzom, porszívózok, felmosok, majd a délelőtti alvása alatt főzök,vasalok és pot törlök. Ez napi szinten megy. Ha felkel ebédelünk, majd séta,játék, utána alszik, akkor tornázom, zuhanyzom. Felkel uzsonnázik, megint séta kb fél óra, aztán haza mert jön apa. Vacsit csinálok nekünk, fürdetünk aztán vacsi neki és alvás. Ha van időm napközben netezni(mint most) akkor este apa ül a gépnél. Ha nincs, akkor este fektetés után fél órát nézelődök...Olvasok vagy fejtek alvás előtt egy kicsit,bekészíten a reggeli kávét.Mosás hetente egyszer vagy kétszer van, attól függ.. Nekem általában naptárba van írva mit, mikor csinálok egy nap, mert ha behavazok, nagyon nehéz utána behozni. Ezek mellett egy kicsit besegítek a "papírminkába anyukámnak", és tanulok is.
2009. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! hasonló a napirendünk mint a 12.04-es válaszolónak, de ha valami kimarad akkor úszok!+ kb. 3 naponta vasalok, magamra este van időm , de akkor már nagyon fáradt vagyok!+ nem főzök csak nagyon ritkán!a férjem főz!szerencsére a babám este 8-tól reggel 7-ig alszik!
2009. nov. 12. 12:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom kinek mennyi idős a gyereke, az enyém most 15 hónapos meg sem áll egész nap.De ennek ellenére mindent megtudok, ill. még amikor kicsi volt akkor is megcsináltam mindent.

Minden nap takaritok(kutya miatt),2naponta főzök,kb 3 naponta mosok,utána vasalás mindent amit kell,zuhanyzom hajat mosok,ha kell kifestem magam, a vásárlásokat külön élvezem,pihenni azt mondjuk nem szoktam,és mindezt ugy hogy 1. a gyerek vagy alszik(1 szer alszik napközben 1-1,5órát)

2.vagy fennt van és bevonom őt is abba amit épp csinálok,vagy nem és akkor elvan egyedül.

Lehet hogy másnál nem jön össze, nekem szerencsém van és nem is nagyon szoktam elhavazódni.Mindemellett minden nap séta,sok játék.Persze van hogy elfáradok többnyire hétvégére akkor ott van apa,én meg ki tudok picit kapcsolni.

2009. nov. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!