Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat utazó babák anyukái,...

Sokat utazó babák anyukái, segitenétek?

Figyelt kérdés

10 órás autós út áll előttünk, és aggódom hogy fogja birni az 5 hónapos babám. Eddig csak 1-2 órás útra vittük, azt mindig jól viselte. Csak nem tudom hogy mennyire lesz kényelmes neki a hordozó ennyi ideig. Van autós mózésünk is, arra is gondoltam hogy abba vinnénk, csak félek hogy akkor meg az lenne a baj hogy nem lát ki belőle. Ti mibe vittétek a babát a helyembe? És még egy kérdés: melyik a legjobb napszak az utazásra az éjszaka vagy a nappal?

Köszönöm a segitséget.


2009. nov. 12. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Bár ilyen messzire még nem utaztunk a jövő héten készülünk pár órás útra, de én is izgulok, hogy mi lesz. Nálunk a nappali utazás vált be, ha sötét van nem tetszik neki sír. Szerintem álljatok meg többször és vedd ki a hordozóból, hogy tudjon kinyújtózni, mert azért kényelmetlen lehet hosszú órákat benne tölteni és ráadásul meleg is/ a miénk olyan mintha ülésfűtés lenne benne/.

2009. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hordozó tökéletesen megfelel neki és ha lehet, akkor egyszerűbb, ha éjjel utaztok. Végigalussza az utat. Elég, ha megálltok 2-3 óránként enni, peluscsere.
2009. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! A babam alig 3 honapos volt amikor 14 oras utra vittem, es igaz, hogy voltak nehez pillanatok, de alapvetoen jo birta. Odafele nappal, visszafele ejszaka jottunk, igazabol nem tapasztaltam szamottevo kulonbseget. Mindeket alkalommal sokat aludt, de amikor nagyon rosszul viselkedett, akkor kivettem egy kicsit es igyekeztem lefoglalni amikor ebren volt.

Abba vidd amiben kenyelmesebben tud aludni.Mi hordozoban vittuk, es elvolt vele. Vigyel neki sok jatekot, a kedvenc kajajat...es ne aggodj ezek nagyon kis strapabiro "szerkezetek" :)

2009. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó bátrak vagytok! Az én gyerekem 1 órát alig bír ki az autóban, most 8 hós de még kisebb volt még ennyit se.

Egy tipp, a múltkor csak a városban voltunk 10 percre otthontól, ordított ordított végig. mikor hazaértünk és levetkőztettem, rájöttem, hogy melege volt. Erre ügyelj, hogy ne öltöztesd túl az autóban. A babahordozó tökéletes!

Jó UTAT!!

2009. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Éjjel utazzatok, mi mentünk 5 hónaposan és 7,5 hónaposan is, végigaludta az utat,ami 12-13 órás volt.
2009. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha tehetitek, akkor ejjel utazzatok, de ha nem megy, akkor is mindenkepp hajnalban, hogy legalalabb az ut egy reszen aludjon.

Ha felebredt, es unatkozik, ulj be hozza hatra szorakoztatni. Tudom, hulyen hangzik, de ez van. Sok jatek, es keszulj fel mondokakbol, dalokbol. 2-3 orankent alljatok meg fel orara, hogy o is kinyujtozhasson, egyen, nezelodhessen.

Szerintem a mozes otletet dobjad, mert ennyi idosen mar nem maradnak meg benne, max ha alszanak.

Ja, es kitartas, ha esetleg massziv uvoltesbe kezdene ugy 6 ora utan. Nagyon nehez megallni, hogy ne vegyed ki a hordozobol....

2009. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok tanácsot. Eddig a nappali indulásra gondoltam, mert féltem az éjszakától, de tényleg jobb lenne éjszaka, mert nincs vele annyi gond, mert már nem is eszik éjjel, és ha végig aludna nem kéne annyit megállni és talán hamarabb hazaérnénk.
2009. nov. 13. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!