Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell ezzel külön foglalkozni,...

Kell ezzel külön foglalkozni, vagy csupán "életkori sajátosság"?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hónapos és tiszta ideg. De miért? Fél percen belül felidegesíti magát bármin, ami nem sikerül neki, vagy nem szabad. Kitárja a kezét, megfeszíti magát és majdnem hogy remeg az idegességtől. Ugyanez van ha pl megakarom fogni hogy megtöröljem az orrát, száját, ha fel akarom húzni a nadrágját, tehát bármin. Néha már kicsit félelmetes mennyire ideges. Próbáltam vele "nyugis" foglalkozásokat kialakítani, mondjuk ilyenkor leültünk könyvet nézegetni, vagy ilyesmi, de az sem vált be, mert csak csapkod és hergeli magát.
2009. nov. 12. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem épp hogy aktív, rohangálós programok kellenének neki, hogy le tudja vezetni az energiáit. Ha normális keretek között marad, akkor normális. Nálunk akkor javult a helyzet, amikor elkezdett beszélni. Frusztrálta, hogy nem tudta úgy kifejezni magát, hogy mi is értsük, emiatt sokszor volt feszült/hisztis, bár így látatlanban nehéz megítélni, hogy ugyanarról a jelenségről van-e szó. Meg hát most kezd kibontakozni az egyénisége, és ilyenkor nem jól viselik a korlátokat, amik persze kellenek...

Kitartás és sok türelem! (2 éves és 2 hónapos anyukája)

2009. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ő alapból rohangálós, tehát egész meg sem áll, nagyon sokszor "túlpörög", ezért próbálom néha kicsit lehűteni mondjuk könyv nézegetéssel. Nem nagyon tud megülni 1 percnél tovább. Ilyenkor nem nagyon hisztizik, azt más esetekre tartogatja :) Beszélni még pár szón meg halandzsán kivűl nem beszél. Talán majd tényleg jobb lesz attól ha megtanul. Csak néha bizonytalan vagyok hogy ez még belefér vagy talán szakszerű segítségre szorulunk.
2009. nov. 12. 10:27
 3/4 anonim ***** válasza:
hát ha bizonytalan vagy, szeirntem nézesd meg, rátani nem árt. amúgy az én 10 hónaposom is iylen, pedig még csak 10 hónapos. És nem most kezdte. sose viselte jól az ilyen macerákat, mint öltözés, orrtörlés, pelenkacsere stb. Mi amúgy járunk korai fejlesztőbe.
2009. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül neki valami, mondd, hogy nem baj, és dicsérd meg, hogy próbálkozik. Az új dolgok általában nem mennek elsőre.

Ha tiltassz neki valamit, azért emeld ki, hogy mit szabad tennie.

2009. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!