Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kéne az első fognak...

Mikor kéne az első fognak kibújnia?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5,5 hónapos és meg nincs kint fogacskaja. Es meg nem is nagyon latom hogy jonne ki. A tipikus tünetek (nyáladzás, hasmenes, pirosodás) megvannak. Az orvos azt mondta hogy 6. hónap betöltésekor kinn kéne lennie 1 fognak minimum. Ha nincs azt mondta a Vigantolt felemeli nekunk. Mi az összefüggése a kettőnek? Valakinek van hasonló gondja?
2009. nov. 11. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem KELL kibujnia az elso fognak 6 honapos korban. Boven raer meg. Nem tudom mi az a Vigantol, mert kulfoldon elek, de ne engedd. Van olyan baba, akinek 1 evese jonnek ki az elso fogacskak. Az en 9 honapos, 7 honaposan indult el az elso fog. Most jon neki a a hatodik.
2009. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez hülyeség. az enyémnek 7 hónaposan jött az első, pedig 3 hónapos kora óta folyt a nyála. sőt, tudok olyan vele egykorú gyerekről, akinek nincs foga. de akad 10 hónapos is.
2009. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :)
2009. nov. 11. 12:45
 4/11 A kérdező kommentje:
A Vigantol D3 vitamin készitmény.
2009. nov. 11. 12:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Kisfiamnak 4 hónapos kora óta voltak "tünetei", mégis az első fogacskái 8 hónaposan jöttek ki. Igaz akkor 1 hónap alatt mind a 8.

Ez változó, a lányaimnak 4 hónaposan kint volt 1 foguk. Én még ezt az összefüggést (vigantol-fogzás) nem hallottam. Oké, hogy a D vitamint a csontokhoz kell,de, hogy ha 6 hósig nincs foga akkor emelni kell a napi adagot?! 15 éve vagyok anyuka, de ilyet tényleg nem hallottam.

2009. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon furán hangzott...
2009. nov. 11. 12:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg egy fontosat felejtettem el emliteni. Egyszer mar tapinthato volt ket kis foga, de azota eltunt :)
2009. nov. 11. 12:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Jézusom. És ha a Vigantol sem használ akkor mit csinál, felvágja az ínyét???? Genetika kérdése, nem vigantolé... Nekem 1 évesen jött ki az első fogam, úgyhogy nem lepődtem meg, amikor a lányomé csak 9 hónaposan bújt ki. Most 12,5 hónapos és van kemény 2 és fél foga.

Különben is. A szomszéd fogorvosunk azt mondta, h addig örüljünk minél később bújik ki, mert később a maradandók egészségesebbek lesznek.

2009. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A játszótéren találkoztam olyan 14 hónapos babával akinek egy foga sem volt... szóval nyugi, és gondolkodj el egy esetleges orvos váltáson...
2009. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fiamnak 9 hónaposan jött ki az első foga, a lányom 8 hónapos és nincs egy foga sem.
2009. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!