Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez a bili jó egy...

Szerintetek ez a bili jó egy 8 hónaposnak? Link lennt

Figyelt kérdés

[link]

Stabilan ül a kislányom és azt hallottam innentől érdemes elkezdeni a biliztetést. Nektek milyen van?


2009. nov. 11. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
8 hónaposan semmi értelme elkezdeni a biliztetést.Amíg fizikailag és szellemileg nem érett rá,többet ártasz mint használsz vele.Még várj egy évet nyugodtan.
2009. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is furcsálltam, de több ismerősöm is ezt mondta. Ja és az anyám ki van akadva azokra az anyukákra akik még 2 és fél évesen is pelenkázzák a gyereküket. Azt mondja abszurd, hogy egy gyerek már mindent mond és besz.ik.
2009. nov. 11. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért a 2,5 éves kor és a 8 hós kor között van némi különbség. Kb. 2 éves korára érik meg az idegrendszere annyira, hogy vissza tudja tartani a dolgait, amíg ráül a bilire. Persze van akinek pár hónappal korábban, van akinek később ez az átlag. De 8 hósan még én is korainak érzem. Én olyan 1,5-2 éves kora körül akarom elkezdeni majd.
2009. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ráérsz még egy év múlva elekzdeni.

A fiamnál is másfél éves kora körül kezdtük, 2 évesen mikor bölcsibe ment, nagyon hamar szobatiszta lett.

2009. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy szuper a bili szerintem! :)

De tényleg korai még. Majd jövő nyáron próbálkozz! De biztos tetszeni fog neki :)

2009. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A bili jópofa, de még korai. Védőnői előadáson hallottam, ami kifejezetten a bilire szoktatásról szólt, hogy kb. 2 éves koruk körül érnek meg a gyerekek a szobatisztaságra. Jelei is vannak, pl. játék közben megáll, ha pisilnie vagy kakilnia kell, esetleg elbújik valahová, ott végzi el a dolgát, és ehhez hasonló jelek. Ekkor hagyni kell, hogy elvégezze a dolgát, nem szabad leszidni, innentől kezdve lehet ismertetni a WC használatával, esetleg bilivel. Védőnő szerint komoly problémákat is okozhat az később, ha 8-10 hónapos már ülni tudó babákat bilire ültetnek és kivárják, míg elvégzi a dolgát, mivel ebben az időszakban még kiszámítható az is, hogy mikor van székletük, de idősebb korban már nem, hiszen akkor már az evésük is más, más időben más ételeket esznek, így már később nem lehet kiszámítani, hogy mikor fog "produkálni" a gyermek. Ekkor jönnek a gondok, bekakilhat és be is pisilhet a már szobatisztának mondott gyermek. Szerintem várd ki a megfelelő időt a biliztetéssel.
2009. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2009. nov. 11. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalán nem korai, de a bili nem a legjobb, mert úgy nem tudod ráültetni a gyereket hogy csak a nadrágját húzod le félig. Teljesen le kell venni róla. Ez majd a későbbiekben lesz fontos főleg. Az én fiam 7 hós kora óta bilizik és egy éves korára a kaki már csak a bilibe ment, mutatta a pelusát és ilyenkor már tudtam, hogy kakilnia kell és ráültettem és kakilt is szépen. Most 15 hós de a pisit még nem akarja a bilibe, de a kaki is óriási haladás, úgyhogy nyugodtan kezd el ráültetni. Én minden egyes tisztábatételkor ráültetem és ilyenkor pisil is bele. Nekünk egyébként sima hagyományos pilink van és tökéletes.
2009. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!