Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milupa HA vaníliás gabonapép...

Milupa HA vaníliás gabonapép hogyan adható?

Figyelt kérdés

Babám 5,5 hónapos 2 hónapja tápszeres kislány. Mivel allergiára hajlamos, eddig nem adhattam mást neki, csak tápszert. Most viszont felírta az orvos már ezt a HA gabonapépet.

De mint minden tanácsadáson, most sem bírtam annyira figyelni mit mondtak. Egyszerre mondja a doki, a védőnő és közben öltöztesd a babád, aki jó esetben gügyög, rosszabban sír.

1. Jól értettem, hogy először az étkezés előtt kóstoltassam meg vele? De mennyit csináljak? Csak pár kanállal? És mikor adhatok legközelebb?

2. Azt mondta, hogy 2 étkezést is kiválthatunk vele? Nem sok az egy kicsit ennyi idős babának? Vagy mikorra érjük el ezt a két étkezést

Segítségeteket előre is köszönöm.


2009. nov. 11. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónapos kortól adható, (ha egyre gondolunk) úgyhogy nyugodtan adhatod a kislányodnak.

Én először fél adagot csináltam (80 ml forralt víz + 2,5 púpozott evőkanál pép). Először csak kóstoltasd meg vele, ezt úgyis a kislányod dönti el, mennyit eszik belőle. Ha ízlik neki, nyugodtan add oda neki a fél adagot.

Szerintem egyelőre próbálj meg egy étkezést kiváltani (pl. egy délelőttit) és ha az sikerül, akkor megpróbálhatsz még egyet.

2009. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi kezdetektől tápszeresek vagyunk :(

4 hónapos kortól lehet adni, és hidd el a vaníliásat imádják. :D El sem hittem először, mert az édesért (barack) nincs oda.

A doktor néni azt mondta, nyugodtan adjam neki egyből a teljes adagot. 140 ml víz, és 5 evőkanál péppor bele. Simán benyakalta elsőre is.

Ha simát íratsz, akkor abba tudsz gyümölcsöt keverni, na ott lesz ám nyammogás ezerrel. :)

2009. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. nov. 11. 12:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!