Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam? Ahogy betessz...

Hogyan altassam? Ahogy betesszük a kiságyba, ordít.8 hetes, semmi baja nincs, mert ahogy kivesszük, elhallgat.

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

ha jót akarsz magadnak, hagyod a kiságyban, mellette maradsz simized esetleg cumit adsz neki, hgy megnyugodjon. 1 hét kb mire megszokja a dolgot. Nálunk is ugyanez volt az első 2 hónapban, így szoktattuk alvásra, most már ott tartunk, hogy este letesszük, nyöszörög kettőt és bealszik. Sőt, elég sokszor nappal is. 3 hónapos.

Választhatod még azt is, hogy állandóan ringatod, majd később melletted alszik az ágyban, etc... döntsd el mit szeretnél később és úgy cselekedj.

2009. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Rituálét csinálj az alvásnak. Én leírom, hogy hogyan tanítottam meg a kisfiamat aludni. (mert ezt is meg kell tanulniuk).

1. fürdés előtt eszik, hogy ne teli pocival tegyem le aludni.

2. amikor fürdik már elcsendesedik a család.

3. mielőtt leteszem elköszönünk a maciktól és apától, majd egy kétsoros dalt énekelek neki, amit én találtam ki. Így tudja kötni ahhoz, hogy most alvás lesz. ( a fiam már mormog ilyenkor, altatja magát,mert tudja hogy alvás jön)

4. aztán a dalocska végeztével jóéjt kívánok neki és leteszem.

5. és most kapom majd a negatívokat...az elején nem vettem fel. Bizony ordított, ahogy csak bírt, de mivel tudtam, hogy nem fájhat semmilye és nem éhes, tiszta a pelus, nem izgultam.

kb. 3-4 nap kell, hogy megszokja. És nem sérült egyáltalán ettől.

Sőt, amint már írtam, tudja, hogy mire számíthat. A babád még kicsi, hamar át fog szokni a helyes rendre.


Sok sikert!!

2009. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

A 21.16.-tal teljesen egyetértek.Amikor nekem az első babám született, a doktor mondta,hogy ne vegyem fel éjjel,akárhogy is ordít.2-3 napot kell kibírni,utána már aludni fog,ha leteszem.És mindhárom gyerekemnél bevált ez a módszer.Ha felveszed,ringatod,énekelgetsz neki,szórakoztatod,akkor még 1 évesen sem fog éjjel aludni,mert kell neki a műsor.Igaz,hogy a mai anyukák ezt

nem tarják jónak,de nektek is és a babának is jobb,ha tud rendesen éjjel aludni.

2009. nov. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

hát érdekes.a fiam alszik 2,5 hónapos kora óta éjjel. tehát nem ébred fel, pedig nem hagytam üvölteni...

a kérdésre: ha van szíved ordítani hagyni, akkor tedd. ha nem, akkor altasd vmi alternatív módon. ringatás, éneklés, ami neki tetszik.

2009. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Ne magadnak akarj jót, hanem a babádnak. Vajon miért is sír? Ez a kérdés.

Valószínűleg azért, mert egyedül érzi magát, és így úgy érzi, hogy nincs biztonságban. Teljesen természetes reakció, hogy ilyenkor sír.

Nekem az a véleményem, hogy egy ilyen pici babát magunk között kell altatni, mert az a természetes.

Ha hagyod, hogy ordítson a kiságyban, semmi mást nem érsz el, csak hogy félni fog (később a sötétben is), és úgy érzi, hogy nem számíthat rád. Ezzel megalapoznál egy rossz anya-gyerek kapcsolatot.

2009. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
21.16 os vagyok. A babám 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát és most - 7 hónaposan - is 3 szor alszik nap közben. Ugyanúgy énekelek neki napközben is alvás előtt egy kicsit.
2009. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
21.31: olvass néha a gyerekpszichológiáról. Nagyon tévesek a nézeteid.
2009. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
21:47-es: 4 éven keresztül tanultam pszichológiát, és a tapasztalat is ezt mondatja velem. Nekem ez a meggyőződésem, dehát mindenki úgy él, és úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Én csak elmondtam a véleményem.
2009. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21.31 engem anyámék sosem hagytak ordítani, maguk közt is altattak és ennek ellenére még felnőtt fejjel is be vagyok tojva a sötétben, egészen kiskorom óta ez van. Akkor miért?
2009. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9 hetes és csak akkor csinálja ezt, ha nem elég fáradt/álmos és nem akar aludni, vagy bántják a szelek (puki, büfi készülőben). Ritka az, amikor már annyira álmos, hogy elalvás helyett sírni kezd az ágyban. Ilyenkor cicire veszem, eszik egy kicsit és elalszik a cicin. Ekkor átviszem és beteszem a kiságyába. Sokszor fel sem ébred. HA meg igen, megkapja a cumiját, simogatom a hátát és már alszik is.


Szerintem nagyon fontos a jó időzítés, vagyishogy álmos legyen amikor leteszed őt.

2009. nov. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!