Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a hozzátáplálási táblázatról?

Figyelt kérdés

Az orvos és védőnő ajánlották, ebben a sorrendben:

1.alma

2.őszibarack

3.sárgarépa lé

4.PARADICSOM!

5.KIWI!

6.meggy

7.körte

8.szőlő

9.szilva

10.mandrain, narancs

11.grapefruit

12.banán


Ez így rendjén van? Vagy más sorrendben próbáljam? Babám 5 hós múlt.


2009. nov. 10. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
ezek hülyék.
2009. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, a hozzátáplálásról sok-sok különbőző véleményt fogsz kapni. Szerintem ahány orvos, annyi különböző vélemény.


Az alma és az őszibarack rendben.

A kiwit nem tudom, azt én kihagynám.

A paradicsomot passzírozva lehet adni, hogy se héj, se mag ne legyen benne.


Arra mindenképp figyelj, hogy egyszerre csak egy új dolgot adj, első 1-2 alkalommal csak egy-egy kiskanálnyit. Ha ízlik, fokozatosan emelheted az adagot. Nagyjából 2 hét múlva próbálkozhatsz újabb étellel. Nekünk még a krumpli és a répa is az elején volt, anyatejjel hígítottam majdnem folyósra. Na meg a sütőtök főzve, passzírozva, anyatejjel.


De 5 hónapos babánál csak akkor kezdenék hozzátáplálni, ha nyilvánvalóan nem elég neki az anyatej. (A tápszernél jobb.) Nem tudtok még legalább 1 hónapot várni?

2009. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a paradicsomot főzve és pl burgonyával sűrítve gondolták, a kiwihez nem tudok hozzászólni... Mi almával kezdtük,majd barack,banán,körte,meggy,répa,burgonya,sütőtök, cukkíni,tök,cékla,zeller,paszternák...Mire az első 5 félét megkóstoljátok, elér ahoz az időhöz amikor már többmindent is ehet. Nekem a fent említett módon nem javasolta senki, én a babagondozási kiskönyvet(felicitas) szoktam megnézni, de nem ragaszkodom mindíg a lerít időkhöz mindenben.
2009. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valahogy így gondolkodom én is. A hozzátáplálás azért került előtérbe mert már szinte semmi tejem nincs, csak tápszert kap, ezért szeretném kicsit megízleltetni vele.
2009. nov. 10. 12:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én így csináltam (5 hónapos 1 hetes korában kezdtük):


alma leve - 2 napig

pépesített alma - 2 napig

őszibarack - 3 napig (1-2, majd több kanál után mindig kapott almát, amennyit kért, később pedig már variáltam, az új dolgokat 3 napig kóstoltattam, először 2-3 kanál, majd 4-5, harmadik nap 6-7, majd utána jöhetett a teljes adag)


banán, körte, szilva, meggy, gesztenye, sárgadinnye, szőlő


Amikor már 1 hónapja evett gyümölcsöt, elkezdtük a zöldséget is:


krumpli, sütőtök, sárgarépa, brokkoli, cékla, spenót, borsó, tök, zöldbab, paradicsom (főzve, magozva, héjazva) Ugyanúgy csináltam, ahogy a gyümölcsöknél (kóstoltatás)


Amikor már ez is ment egy hónapja, elkezdtem a húst adni (csirke, pulyka, sertés, marha, hal)


7 hónaposan kapott először glutént - babakeksz formájában. Ezután elkezdtem liszttel sűríteni.

8 hónaposan kezdte a tejtermékeket (natúr joghurt, sajt, túró, 1 éves kora körül tejföl, tejszín, tej, nem töményen, csak ami a kajában van)

9 hónaposan tojássárgája, először egy negyed, majd fokozatosan növeltem.

1 éves korában kapott narancsot, mandarint, kiwit is mostanában adok majd neki - most két héttel múlt 1 éves.

2009. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, ez nagyon jó :)
2009. nov. 10. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!