Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok a hiszti alkalmá...

Mit csináltok a hiszti alkalmával?

Figyelt kérdés

Az én fiam a kutyán éli ki. Velem is erőszakos hisztis.

2 éves. Ha apa belép az ajtón síri csönd egész nap. Első gyerek jön, a tesó.


2009. nov. 10. 07:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tegnap este elöntött a méreg, a beteg kutyát kezdte el rugdosni megláttam és kapott pár legyintést. A kezére és a lábára, fenekére. Egyszerűen nem bírtam tovább. Utána üvőltött nem foglalkoztunk vele. Csináltuk az esti dolgunkat a férjemmel. És az a legszebb hogy még próbálkozott engem is ütni, de apa közbelépett és elvitte fürdeni.
2009. nov. 10. 07:33
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Egy kisgyerek már 7-8 hónaposan megtanulja,ha hisztizik,akkor eléri,amit akar.Az anyuka inkább enged neki,mert idegesíti a hiszti,Ezzel azonban csak azt éri el,hogy a gyerek még hisztisebb lesz.Valószínűleg te sem voltál,vagy még ma sem vagy vele elég határozott,az apuka viszont igen.Azért hisztizik veled,és az apuval nem.

Most már nehéz erről leszoktatni.

Ha a kutyát bántja,akkor rászólni,és bevinni a szobájába.Ha téged rúg,akkor erélyesen rászólni,ha nem használ,a lábára ütni egy kicsit,vagy beküldeni a szobájába.Ha üvölt,akkor hatásos lehet,hogy nem azt mondod:hallgass el,hanem azt,hogy még hangosabban sírj,mert a szomszéd néni nem hallja.Nálunk ez bevált.Igaz,hogy elég nehéz volt elviselni az ordítását.De rájött,hogy ezzel semmit nem ér el,és egy idő után abbahagyta.Az is jó módszer volt,hogy ha rosszat tett vagy hisztizett, a sarokba állítottuk a falnak fordulva és addig maradt ott,amíg a sírást abba nem hagyta.

Következetesség,és erély,ez a legfontosabb.Tudom,hogy ma ellenzik,hogy a gyerekre ráüssenek,nehogy sérüljön a lelke.Ez pedig nem igaz.Természetesen az állandó verés valóban rosszat tesz,de ritkán egy fenékrecsapás hasznos.Nem az a lényeg,hogy fájjon,hanem a gesztusértéke.Akkor sérül inkább a lelke,ha a szülő mindent ráhagy.

2009. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
lábára ütni? szerintem az erőszaknak semmiféle formája nem oldja meg a gyereknevelést. csak azt tanítod vele, hogyha valaki nem úgy viselkedik, ahogy neki tetszik, akkor annak rá lehet ütni nyugodtan a lábára.
2009. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ezek már mind megvoltak de nem hatott semmi, csak ha bezártam a fürdőbe sötétbe, 10 percig üvőltött végül lenyugodott. Sose engedtem neki olyan dolgot ami veszélyes vagy nem tetszik nekem.
2009. nov. 10. 08:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Mit tegyek még?
2009. nov. 10. 09:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem gondolod hogy azért próbál téged ütni, mert TE is ezt teszed vele? Nem megoldás az ha rácsapsz inkább büntesd meg. Ezzel azt éred el, hogy oviba is verekedős lesz, meg lejárat majd mindenhol. Legyél határozott amikor büntetésre kerül a sor, és következetes! Ha már most rugdossa a kutyát, akkor mi lesz később??
2009. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, és az sem egészséges megoldás ha a sötétbe bezárod. Veled is ezt tették a szüleid? Jó Isten! Egyébként ha ilyen dolgai vannak a gyereknek, valószínű egy kis figyelemre vágyik. Foglalkozol vele eleget? Kérdezted már, hogy mi az oka annak hogy például bántja a kutyát? Én például nem kezelem gyerekként a kicsimet, ha bármi van kommunikálunk, ő elmondja mi a baj, és megoldjuk. Mit vársz tőle, mégios miért csodálkozol ha erőszakos veled, ha te is az vagy? A gyerek a szüleitől tanul!!
2009. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de figyelmet kap, amikor haza hozzuk a bölcsiböl, bent jól viselkedik nincs gond vele. Beszélni nagyon nem lehet még vele. Nagyon sokszor volt úgy hogy abba hagyta ha szóltam rá, de mostanában már ez se segít. Volt úgy hogy a barátnőmnél volt egész nap este pedig futott felém amikor meglátott, ölelt, puszilt. De pár perc múlva már a hűtőhöz ment odamentem hozzá és mondtam neki hogy mutassa meg mit szeretne. De csak sírt, bömbölt, és ki pakolta az egész hűtőt, erre elvittem onnan és a tűzhelyről szedte le a teás kancsót. Ledobta. Erre elegem lett és ment a bünti szobába. Ha mással van ilyen nincs.
2009. nov. 10. 10:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Volt már hogy egy két napot külön volt tőlünk, semmi gond nem volt akkor se vele. Csak itthon és velem csinál ilyet.
2009. nov. 10. 11:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben viszont muszáj tiszteletet követelned különben később komolyabb gond lesz. Mielőtt megbünteted figyelmeztesd, hogy a következő ilyen esetben büntetés következik. Ha nem fejezi be, ültesd le egy erre az esetre kijelölt helyre és üljön ott annyi percig ahány éves. Ha elmegy vidd vissza. Ha ez 3 órába telik, akkor legyen 3 óra. Megfogja tanulni hogy a szüleinek jár a tisztelet. Nagyon jól bemutatták ezt a viasaton. A sötét helyeket meg az erőszakos viselkedést pedig mellőzd vele szemben. És az is lényeg, hogy tiszteletet vársz el, akkor ezért tiszteld őt te is!
2009. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!