Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kaphat 8 hónapos baba?

Miket kaphat 8 hónapos baba?

Figyelt kérdés
A tejtermékek érdekelnének, meg hús félék.A zöldség gyümölcsöket tudom.Mikor kaphat sajtot, túrót, joghurtot,sonkát,párizsit,virslit stb? Az ételeit mennyire lehet füszerezni?
2008. júl. 5. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!A Húsfélék már mehetnek nyúgottan adhatod neki,sajtot nekem a védőnőm a trapistát mondta lereszelve főzelékbe.Sonkával még várjál inkább páriszit ami nem füstölt.A szakemberek azt mondják,hogy tejterméket 1éves koráig nem szabad adni,de kiprobálhatod egy kicsi addaggal,hogy nem-e tejérzékeny ha nem akkor adhatol neki. Énszerintem az anyukák 90% már ilyenkor megkostóltatja a babájával a joghurtokat.
2008. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Iránytűnek nagyon jó a következő oldal:

[link]

2008. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sima tejet nem lehet egyéves kor alatt adni, a tejtermékeket igen, az én fiam egy hét múlva lesz nyolc hós, de a héten már evett babajoghurtot és semmi baja nem lett eddig tőle. Túrót is lehet tenni ételébe, főzit natúrjoghurttal lehet süríteni, ki lehet próbálni a túrókrémet ha akarod.
2008. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a sima tejre mondják, hogy nem szabad, de joghurt pl. mehet minden további nélkül, én szoktam adni tízóraire egy pohár gyümolcsjoghurot, nagy sikere van. Meg túró mehet a főzelékbe, sőt, szoktam joghurttal kikeverni gyümölcsös túrókrémet. Fűszerek... hát én sokszor már a mi kajánkból turmixolok a fiamnak, igaz, én nem vagyok nagy fűszermániás, illetve én a lájtosabb ízeket szeretem, de az apja... Na ha a párom is itthon eszik, abból nem adnék a gyereknek, mert akkor mindent állatira meg kell borsozni, paprikázni, sózni. De a normál fűszerezés sztem mehet. Én pl. imádom a tárkonyt, a kakukkfüvet, a rozmaringot, a majorannát, a bazsalikomot, nincs is tőle semmi baja a fiamnak. Hagyma is kerül mindenbe, mert anélkül nálam nem ebéd az ebéd. Sőt, én volt már, hogy a spagettit is leturmixoltam. Ja, tényleg, a lisztet is be lehet már vezetni, pl. úgy, hogy rántást teszel a főzelékébe krumpli helyett.
2008. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok!A joghurt is kiválthat reakciót mert a tejtermék családjába tartozik.Nekem van olyan ismerősőm akinek a gyereke sajnos még a joghurtól is felömlik.Az orvosa mondta,hogy tejérzékeny a baba és nem szabad adni neki,de ez nem azt jelenti hogy minden baba allergiás rá.sajnos vannak olyan babák ,hogy a joghurtot nem fogyaszthatják.
2008. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!