Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk van ez így vagy...

Csak nálunk van ez így vagy minden nagymami ezt csinálja?

Figyelt kérdés

A kisfiam 8 hónapos, de a nagyszülők már hónapok óta adnák neki amit mi eszünk. Ma pl megkérdezte anyukám, hogy sütit ehet-e már? :)

Kíváncsi vagyok másnál is így van-e?

Miért nem értik meg hogy bizonyos dolgokat csak később lehet. Vajon én tényleg már ettem sütit 8 hónaposan? :)


2009. nov. 8. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint vitát fog szülni, ha te nem akarod ne add.

De szerintem az anyák 70%-a már ad, v. adott ilyet a gyereknek.

Nem azt mondom állandóan tömni kell a saját kajátokkal, meg kell találni a közép utat.

Én főzök neki minden nap ebédet, délutánra gyümölcsöt kavarunk össze, de már kóstolta a miénket is!

2009. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ettél sütit és sok mást is.

Ez a tudományos gyermeknevelés mostanában divat.

Mi is szenvedtünk tőle, mármint a rokonság értetlenségétől.

2009. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem mindenhol ez van. Azért van ez mert amikor nekik volt babájuk akkor már lehetett adni mindent 8hósan. Sőt! Bőven! Már 6 hósan is lehetett. Nehéz nekik megérteni, hogy más a "divat". :)

Nekem is mindig azt mondják, hogy "jajj, hát ti már rég ettetek ilyen ennyi idősen és lett valami bajod?".

Én is unom a harcot, már nem is szólok csak egyszerűen elveszem tőle amit adnak neki Pl. alma negyedelve. Ettől ki voltam. Simán belefullad a gyerek 2 fogával, hogy rágja meg? Még én is fuldoklom néha tőle!

Szóval nyugi, nem sokára ehet már mindent és akkor vége lesz ennek is.

9 hós

2009. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hós korában még küzdöttem, 9 hós volt, amikor a sütikből kapott egy-egy falatot. MAjd ezt-azt, mire 1 évesen lényegében azt ette, amit mi. Így mindenki boldog volt, semmi baja nem lett a gyereknek. Nem patkánymérget kínálnak neki, már bocs, nem értem miért kell ezt eltúlozni:-)
2009. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizony, ettünk mi már mindent, sőt, feles tejjel (1 rész tej, 1 rész víz) etettek néhány hetesen, amikor anyunak vissza kellett mennie dolgozni és a nagyinál maradtam.

Aztán mégis felnőttünk, nem lettünk tele százféle allergiával, emésztési zavarokkal, stb. Nyilván nem ez a követendő példa, de szerintem a túlzott tervezés, szigorú időzítés sem jó.

Az én kisbabám négy hónaposan megkostolta a joghurtot, aztán nemsokára vaníliás túrókrémet, sőt túrórudit (kevés tejjel pépesítve) is kapott. Aztán apránként mindent megkostoltattunk vele, bár mindennap főztem neki, mellette a miénket is próbálgatta. A fűszeresebb ételekből fűszerezés előtt kivettem egy kis adagot neki és azt már külön készítettem el, az ő igényei szerint. 8 hónaposan már végigette velünk a karácsonyi menüt, persze villával szétnyomkodva. Vasból van, mindent szeret, nincsenek kiütései, allergiái, nagyon ritkán beteg.


Szerintem minden édesanya ösztönösen érzi, hogy mikor mivel tesz jót a babájának. Ha nem könyvekből, játszótérről és netről neveljük, gondozzuk, hanem merünk bízni a saját megérzéseinkben, biztosan nem lesz baj. Ha nem akarod, hogy anyósod, anyukád darabos almát adjon (teljesen érthető, hiszen mivel is rághatná meg a pici?), nyugodtan mondd meg neki, esetleg javasold, hogy pépesítve adja. Ne törődj vele, hogy ők anno mivel nevelték fel a gyerekeiket, titeket. Úgysem tart sokáig ez az időszak, hamarosan a mai elvek szerint is mindent ehet majd a kicsi.

2009. nov. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Az én lányom 4 honapos és anyatejes az én szüleim kijelentették amikor a lányom 2 honapos volt h nem elég erös a tejem és adjak mellé vmi kaját is a gyereknek hozzáteszem h havonta 1 kilót hizik.és nem adtam erre köv hónapban kijelentették h én csak azért szoptatok mert az nekem kényelmes és a gyereknek emiatt nem fog kialakulni rendesen az emésztörendszere.Én meg csak néztem mint borjú az új kapura és továbbra is szoptatom.és fogom is.Tom h én is felnöttem valahogy de ugy érzem ne szóljanak abba bele h én mit adok a gyereknek és te is azt adj a manódnak amit ugy érzel h jó.
2009. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálunk is ez van. Annak idején már 3 hónapos korban kezdték a hozzátáplálást, pl. a bátyám 7 hónaposan már mindent evett.

Anyu mindig sütit ad neki, kiborít. Anyósom meg a húslevest, mert az kell a gyereknek. Na, azt ehetné, de nem érti meg, hogy a gyerek nem szereti. Persze végül csak rájön, hogy úgysem eszi meg, bármit csinál vele.

2009. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt adj a babádnak, amit te jónak gondolsz! Ne törődj a sok okos tanáccsal! Te gyereked, te felelősséged, így utólag nem hibáztathatsz senkit semmiért.

Nálunk mindig okos tanács volt a csuklás ellen a citromlé. Egyszer tényleg majdnem megfulladt tőle a gyerek. Azóta nem kap semmit. Vagy elmúlik magától, vagy egy kis sírás után, amikor másképp veszi a levegőt.

A döntés joga a tied!

2009. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!