Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már áttörte a fog az ínyt,...

Ha már áttörte a fog az ínyt, akkor is fáj még a babának?

Figyelt kérdés

Most jön 7 hónapos lányom alsó 2 foga,3 napja apoklot éljük át éjjel-nappal!Nagyon sokat sír!Kap chamomillát+kenem dentinox-szal is!

Már úgy érzem áttörték az ínyt!Meddig fáj?

Melyik fog/fogak lesz/lezsnek a következők?Mikorra várhatóak?Mindegyik ilyen kínlódás lesz akkor nálunk?

Úgy sajnálom már Édibabámat!


2009. nov. 8. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendszerint addig fáj a legjobban amíg ki nem tör a fogacska. Én a gyerekeimnek fogzáskor mikor nagyon sokat sirdogáltak és nemigen akartak enni sem, meg rosszul aludtak adtam Panadolt és Nurofent is, hiszen ők még nem tudják mondani hogy nagyon fáj, viszont én emlékszem mikor nekem nőttek a bölcsességfogaim fájdalomcsillapítón éltem.

A gyerekeknek is ugyanúgy fáj a fogacskák kitörése, és ha van rá fájdalomcsillapító akkor enyhíteni kell a fájdalmukon. Nappal még elrágcsikáltak akármit ( babapiskóta, háztartási keksz, kenyérhéj ) de éjjel jót tett nekik a fájdalomcsillapító szirup.

2009. nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk még fájt akkor is, igen. Összesen 3 hétig tartott. Már láttam a hasadást az ínyén, akkor még hátra volt bőven belőle. :(

Nekünk is 7 hósan jött vagyis még nem volt teljesen 7 hós. Szerintem pont most 2 hónapja, hogy kijöttek a fogai alul de még azóta semmi. Talán most kezdi megint de lehet, hogy csak időjárás. Különben nézegettem a száját...nem hiszem, hogy felül fog jönni neki. Alul vannak buckák de felül nincs abszolút semmi. Elvileg most a 2 felsőnek kéne jönni.

9 hós anyuka

2009. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinél máshogy zajlik a fogzás. Ha már áttört a fog, akkor nem fáj. Gondolkodj el a borostyánláncon, nekünk bejött! Már 5 foga van és különösebben nem szenvedett. Most 1 éves. Alul jött 2 (középen) 9 hósan, majd ugyanazok felül 11 hósan és 1 a napokban hátul (utolsó előtti úgy tippelem :-) és 3 be van "durranva" most is.
2009. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is 7 hónaposan jött ki az első két foga alul, majd kb. 2 hónapra rá kibújt a felső 2 foga egyszerre. Azóta nyugi van.Mi a viburcol kúpot használtuk, használjuk. A dentonix nem sokat segített.

Kitartás!

2009. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek és várom még a tapasztalatokat!
2009. nov. 10. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!