Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eddig nem szokott rá a cumira,...

Eddig nem szokott rá a cumira, most fog másfél évesen?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy másnál is így van-e, de mostanában a kislányom elkapja a cumisüvegét és amíg el nem vesszük tőle, akár órákon át is képes volna cuclizni. Én ilyenkor próbálom kiönteni az italát belőle, hogy ne romoljanak a fogai és üresen cumizza. Soha nem cumizott és félek, hogy most fogja elkezdeni. Illetve ha elkezdi akkor olyan szinten képes rákattanni, hogy semmi nem érdekli, lefekszik akár a földre is és szívogatja. Kíváncsi vagyok, hogy más babája is csinálja-e ezt ilyen szinten? Mit csináljak, hagyjam vagy vegyem el tőle?
2009. nov. 8. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám. VEdd el tőle, és adj neki kemény csőrös poharat.
2009. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sőt másfél évesen már rendes pohárból is szépen iszik.
2009. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehet, hogy még szomjas?

Az én kislányom is csinálja, ilyenkor én mindig megkínálom még egy kicsivel és amit hagy azt teszem félre!

Sokszor volt, hogy még szomjas volt, talán próbáld ki, ne adj neki cumit, ha eddig nem kapott!!!!

Üdv egy 17 hónapos anyuka aki 16 hetes kismama is.

2009. nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nem hinném, hogy szomjas, mert inni nem iszik belőle, csak cupákolja. Ha meghajlítom, hogy igyon, akkor sem iszik, csak cupákolja. :( Most próbáltuk elvenni tőle, teljesen el van keseredve.
2009. nov. 8. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg a pohár és a kemény csőrös a megoldás. VAgyis amikor tudsz neki segíteni, akkor mindenképp pohár, és a kemény csőrös kirakva, ha megszomjazik. Lehetőleg olyat válassz, ami nem szelepes, nem bonyolult, ez igaz folyik, de nem horpad be szegényke homloka, mire megiszik 3 kortyot.
2009. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sosem kapott cumit-cumisüveget (illetve a nagyi miatt kellett venni és csak utána látta be, hogy nem kell neki, mindig elhajította) és most nemrég vettem egyet, mert ha autóval megyünk, akkor mindig nyakonönti magát ha pohárból iszik, a csőröst sem szereti. Egy-két hete ő is elrágcsizik rajta, én úgy látom a fogzás miatt, mert viszket az ínye. Nem hinném, hogy rászokna. Rágja, vagy szopja?
2009. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos kislányom is cumizik a cumisüveggel. A cumit sosem fogadta el. Nemrégen kérdeztem egy nyugdíjas védőnő ismerősömet, Ő mondta, hogy kell, hogy ragaszkodjon valamihez. Az Ő fia 50 akárhány évvel ezelőtt például ronggyal csinálta ugyanezt. Tegyél vizet a cumisüvegbe, aztán hadd cuclizzon. Miért kellene bántani, ha ez jó neki. Majd abbahagyja, ha eljön az ideje.
2009. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd leszokik erről,mint minden kisgyerek a maga hóbortjáról.Biztos megnyugtatja,vagy fogzik esetleg.
2009. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, kicsit megnyugtattatok. szopja egyébként, nem rágja. már napok óta napközben azzal alszik el. nekem meg baromi lelkiismeret furdalásom volt, amiért többször elvettem tőle, amikor cuclizott. megerősítettetek, hagyni fogom, hadd csinálja, max. vizet teszek bele vagy üresen adom, ha tudom, hogy nem szomjas.
2009. nov. 13. 06:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!