Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írna valaki 5.5 hós babának...

Írna valaki 5.5 hós babának ebéd tippeket?

Figyelt kérdés
5.5 hós a kisfiam és nem tudom,mit adjak neki ebédre?!Eddig gyümit kapott,meg tejpépet,de a gyümit most már átakarom vinni 10 óraira.A tejpép maradhat ebédre?Vagy az inkább uzsonnára lesz majd jó?Ebédre mit adhatok neki?Nem akarok neki minden nap krumplit adni,mert nem akarok székrekedést okozni a kisfiamnak,a hasfájás és kaki gondok miatt így is speciális tápszert kap.Meg főzelékkel sem akarom nap mint nap tömni.Változatosan szeretném etetni,nem akarok minden nap ugyan azt adni neki.Mit mivel tudnék variálni,hogy ne legyen unalmas,és ne egy legyen minden kajcsinak ugyan az az alapja?
2013. okt. 3. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Répa Cékla?????
2013. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ennyi??Répa,cékla?Hát ez nem valami sok :/

Répát lehet adni céklával?Egyszer vettem neki üveges répát,de nem kellett neki,szó se róla,semmi íze nem volt.Saját kezűleg még nem csináltam neki,majd holnap akarok,de félek,hogy mi lesz,ha így sem fogja megenni.Akkor valamit amit szeret csak bele kellene csempészni.Én mondjuk almára gondoltam(vagy esetleg őszire ha lehet mert azt nagyon szereti),csak gyümit meg 10 óraira szeretném most már.Nem baj,ha ebédre is kap egy kis gyümit?Pl krumplival egy kis almát?Az bejött neki nagyon.Nem baj,ha 10 óraira is kap gyümit,meg esetleg az ebédjébe is csempészek egy kicsit?Nem fog nagyon fájni a hasa?

2013. okt. 3. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is először gyümölcsöt kezdtem adni a kisfiamnak tízóraira. Később ebédre úgy, hogy a gyümölcshöz adtam zöldséget is, például alma-sütőtök, almaszósz-krumpli, barack-répa.
2013. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Leirom mi mit csináltunk.

Jelenleg 9 hós a babám soha nem volt anyatejes,de hadd ne részletezzem miért.

reggel 6 200 ml tápi

9 00 : gyümi házi vagy üveges

12 00 : leves némi tésztával,zöldségek összetörve felhuzva levessel,vagy krumpli kelbimbó,vagy üveges kajó.Nekem a kecskemétit ette ami bejött neki.Sütőtök,sütőtök csirke,pulyka hussal.Paradicsomos cuccok hussal,alma csirkehussal,finomfőzelés,vegyes zöldség mix,stb stb

15 00 Csokis tejpép vagy sima

18 00 egy kis tápi

20 00 200 ml táp.

Utána nyugi fog az változni kitapasztalod melyiket eszi és azt veszed.Én is volt hogy kidobáltam,mert nem ette.

Nekem már mindent eszik és én sem gondoltam ,hogy ez igy lesz :)

2013. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sárgarépa, cékla, sütőtök, édesburgonya, burgonya, pasztinák, zöldborsó passzírozva, alma párolva, főtt gesztenye.
2013. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) És a céklát hogyan kell megcsinálni?Csak ugyan úgy meg kell párolni mint a répát és le kell pürésíteni és ennyi? A céklát akkor adhatom répával keverve?
2013. okt. 3. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ennyi, csak megpárolod és főzővízzel higítod. Mindent adhatsz mindennel csak ügyelj a székletfogó és lazító alapanyagok kombinációjára. Tehát pl krumpli répa alma nem a legszerencsésebb, répa helyett mehet a sütőtök, édesburgonya, vagy alma helyett barack.

Sajna egyelőre elég incsi a teríték ... Neked, de a babának jó ha ugyanazt kapja két három napig. Gondolj bele, a hozzátáplálás megkezdéséig csak egyfajta ízt ismert és tök jól elvolt vele. :)

2013. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!