Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha félek, hogy...

Normális, ha félek, hogy elrontok vagy rosszul csinálok valamit? Mennyi idő alatt lehet belejönni a babázásba?

Figyelt kérdés
Eddig mindig talpraesett voltam, de nem sokára megszületik az első babám, és bevallom, félek. Attól tartok, mi van ha szerencsétlenkedem, vagy rosszul fogom meg, vagy esetlenül tartom szopizáskor és nyeklik a pici a kezemben. Van egy jó gyermekorvos ismerősöm, és van anyukám is, lesz segítség, ill. tanács, de mégis ezeket a dolgokat nekem kell előbb-utóbb csinálni, nem állhat vki örökké mellettem. Első babás anyukaként mennyi idő alatt lehet belejönni?
2008. júl. 4. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segít,ha olyan helyen szülsz ahol a babákat legalább nappalra az anya mellet hagyják,egyébként pár nap alatt bele lehet jönni,főleg ha van aki megmutatja mit hogyan kell csinálni.Attól ne félj,hogy rosszul fogod meg,nem fog eltörni,de azért persze vigyázni kell és persze az ösztönök is azonnal működésbe lépnek.Az én anyukám az első babámnál a fürdetésnél volt mindíg jelen egy darabig,és ha volt kérdésem segített,de pár hét múlva már minden ment simán.
2008. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy volt, hogy hát én sajnos anyukámmal lakom, mert apuka nincs (jobb is, amilyen...), és bár anyukám segít ahol tud, azért mégis az én felelősségem minden. Nagyon stresszeltem miatta, hogy elrontom a gyereket, meg ilyesmi. De azért belerázódtam. Amíg tartott a gyermekágyas időszak, addig volt segítségem, egy hétig anyukám otthon maradt segíteni. Így szép fokozatosan belejöttem. De aztán eltelt az egy hét, és akkor már az én dolgom volt a gyerek mellett az egész háztartás is, nyilván valóan,hiszen én lettem a háziasszony, szerintem természetes, hogy az csinálja, aki nem dolgozik. Nekem az első két hónap volt elég nehéz. A babával már elég magabiztos voltam, csak az időt nem tudtam beosztani, állandó kapkodás volt a napom. De két hónap után nagyon szépen összeszoktunk, és megy minden, mint a karikacsapás. Persze nehézségek adódnak időről időre, de már nem esem kétségbe. A babával kapcsolatos dolgok miatt meg ne aggódj, nagyon hamar bele fogsz jönni. Azzal nekem egy hét után már nem volt semmi gondom.
2008. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szülőktől távol (ez anyósomék esetében azt hiszem inkább szuerencse,mint baj) szültem az első gyermekem.Csak a férjem volt itt segítségnek.Az első 1-2 nap nehéz volt.Aztán szépen lassan belejöttünk.Olyan 1,5 hete van komolyabb rendszer,hogy nem ordító gyerekkel a karomban kell főzni,és nem vagyok estére hulla fáradt..No meg a szülésnek is el kellett múlni,gátseb stb.Nem véletlenül gyermekÁGY a gyermekágy.

Ha egy tapasztaltabb nő ott tud állni melletted az első 1-2 napban,akkor sokkal könnyebb lesz,és lesz is időd pihenni.Nem veszélyes,csak nyugodtan!Ne idegeskedj emiatt,és ne akarj tökéletes anyuka,háziasszony,szerető feleség lenni egyszerre.Elég,ha mindenből elég jó vagy:)

2008. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-2 hét alatt bele lehet jönni.Főleg,ha van segítséged.És valóban az ösztönök működésbe lépnek!Legalábbis nálam.A kórházban a csecsemősök is szívesen megmutatják szerintem,hogy hogyan tartsd ügyesen szopizáskor.Nekem a fürdetést is megmutatták.Nyugi,nem fogsz elrontani semmit!
2008. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, amit érzel. Én sok babát "felneveltem" öcsémet és több unokaöcsémet is, nem féltem a kicsitől. De más, hogy 24 órában mellettem van, és minden percét nekem kell kitölteni.

Teljesen normális, hogy aggódsz, ez annak a jele, hogy mindent jól akarsz csinálni, és jól is fogsz. Rosszat nem tudsz tenni vele. Hogy hogy kell megfogni, hamar megtanulod, a lényeg, hogy a fejét tartsd mindig, és lehetőleg legyen egyenesen a háta ahol csak lehet. Fürdetésnél fogd biztosan, neten sok képet találsz, és a kórházban is szoktak adni ajándékcsomagokat prospektussal, érdemes elolvasgatni, sok hasznos dolog van benne:-)A babának nem tudsz kárt okozni, ettől ne félj.

nekem azt mondták, hogy az 5-6 hét a fellélegezés időszaka, a lányom 3 hetes, de már sokkal könnyebb, mint mikor hazajöttünk.

Ne félj, engem mindig az bíztatott, hogy nálam szerencsétlenebbek is felneveltek gyereket, akkor nekem is menni fog:-) És neked is:-)

2008. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és egyben a bíztatásokat! Remélem, hogy hamar összeszokunk mi is! Imádom a gyerkőcöket, keresztfiaim is szinte nálunk nőttek fel, tehát vhol már van tapasztalatom, de az mégis vhogy más volt. Olyan helyen fogok szülni, ahol mellettem lehet a baba; gondolom rendesek lesznek a nővérek, és segítenek.
2008. júl. 9. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!