Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy 3hetes...

Miért van az hogy 3hetes babucim a fürdetésnél nagyon fél? Esetleg a korházban megijesztették?

Figyelt kérdés
Olyan szinten rémült a fürcsinél hogy szinte belemar a karomba mikor tartom pedig ovatos vagyok vele nem teszek hirtelen mozdulatokat sem.a pelsucserét is mindig végig sirja.Fog ez változni?
2009. nov. 8. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nincs különösebb oka, vannak ilyen típusú kisbabák, az enyém is ilyen:-)

2 hónapos korára nőtte ki! Addig minden fürdetés egy borzalmas tortúra volt bármit is csináltunk. Üvöltött, mintha fájna neki...

Ki fogja nőni a tiéd is! Max 3 hónapos korára.

Kitartás!

2009. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen természetes, hogy egy ilyen kicsi baba sok mindentől fél, hamar megrémül, mert sok volt a változás a kicsi életében. Türelemmel és óvatos mozdulatokkal hamarosan túljuttok ezen a bizony nehéz első néhány héten. Próbáld meg, hogy folyamatosan beszélsz hozzá fürdetés és tisztázás közben. Fürdetésnél ki lehet próbálni, hogy a kis kádba alulra teszel egy textil pelenkát és arra támasztod a popsiját, mert az nem csúszkál és esetleg nagyobb biztonságban fogja érezni magát. De ha így sem megy a fürdetés, akkor ne tedd be a kádba, hanem pl. asztalon, részenként törülgesd át a baba testrészeit, úgy hogy mindig csak egy- egy testrészét takarod ki, azt pl. egy pelenkadarabbal áttörülöd, szárazra törlöd a türcsivel és jöhet a következő testrész. Így megszokja lassacskán a meztelenséget, a mozgatást és néhány hét múlva már élvezni fogja a kádban fürdést is. Csak ne aggódj, hidd el minden ki fog alakulni és jókat fogtok együtt játszani a fürdés során.
2009. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém is ezt csinálta. Most 7 hetes, már alakul...:)

Ém úgy oldottam meg, hogy miközben fürdettem, a testvérke fogta mindkét kezét. Így egy kicsit nyugodtabb volt.

2009. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, mi mindent próbáltunk! Fogta a férjem mindkét kezét, énekeltem neki, textil pelust raktam alá, óvatos voltam vele nagyon, mégis végig üvöltötte a fürdést. Csak az lett volna a megoldás, hogy csak áttörölgetjük, de én a fürdetés mellett maradtam. Végül is csak megszokta, kinőtte.

A "Suttogó titkai" című könyv is leírja, hogy vannak ilyen típusú babák. Bármit csinálunk akkor is sírni fog az első hetekben.

2009. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Nekünk a peluscsere már sírásmentes.:)
2009. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írják, el fog múlni a félelem. Az én kisfiam 17 hetes, most már pancsolgat, élvezi a fürdést, de eleinte keservesen sírt fürdetéskor és pelenkázáskor is. Érdekesnek találtam viszont, hogy amikor a csap alá tartottam (mert mindig megmosom a fenekét ha kakilt), úgy, ahogy a kórházban is mosdatják a kicsiket, soha semmi baja nem volt. Ez a mai napig így van, néha még vigyorog is ilyenkor. Csak mint érdekesség írtam le...
2009. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez nálunk is így van. Mikor a hátát mosom, abbahagyja.

3. és 5. vltam:)

2009. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kétségbe voltam esve pici fiam másfél hós koráig,aztán gondoltam egy merészet és a fürcsit és a tisztázást is átraktam hami utánra.Rájöttünk,imád fürdeni,csak már mindíg éhes volt;és a peluscserénél is vigyorog,mint a tejbetök! :-)Ja,és túlságosan óvatos se legyél,inkább határozott!
2009. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!