Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezd el sírni, ha...

Miért kezd el sírni, ha észrevesz?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam. A nagymamáéknál teljesen jól elvan, mosolyog, gagyarászik, de amikor megyek érte, meglát, elkezd sírni és onnantól csak rajtam csüng.


Nem fordítva szokott ez lenni, ha szeparációs félelemről van szó? Mert amikor otthagyom a nagyszülőknél, akkor nem sír.


Otthon is, ha leköti magát valami elfoglaltsággal egy 10 percre, utána feleszmél hogy én is ott vagyok, odajön sírva és csak lóg rajtam, alig tudom megvígasztalni szegénykémet. Ez miért lehet?


2009. nov. 7. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, h akkor jön rá, h hoppá, anya nem is volt itt. Ők még nem annyira érzékelik az időt, h mennyi ideig voltál távol. Lehet h így vezeti le a feszültésget h nem voltál vele...ezért bújik olyan nagyon.Szerintem ez akkor is szeparációs szorongás lesz...
2009. nov. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ne aggódj, a lényeg, hogy jól van a nagyiéknál, örülj neki, minden gyerek más, lehet, hogy csak így "mondja" hiányoztál...
2009. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van. Ha nem vagyok ott jól eljátszik a mamikával, ahogy betoppanok, rázendít, nem lehet vele bírni, nem marad meg másnál. Sőt akor sem, ha többen vagyunk a szobában, tehát ki kell ahhoz mennem, hogy a mamik vagy tatik vagy keresztmamik eljátszhassanak vele.


Nekem anyukám azt mondta, hogy "panaszkodik" olyankor a távollétem miatt. Nem tudom, engem is érdekelne egy tudományos magyarázat.

2009. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 9. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!