Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban érdemes...

Mennyi idős korban érdemes keresztelőt tartani a babának?

Figyelt kérdés
2008. júl. 4. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem olyan hat hónapos kor körül:)
2008. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mi babánk most lesz 5 hónapos és pont a "szülinapján" tartjuk a keresztelőjét.Általában 1 éves kor alatt szokták,de szerintem ma már minden lehetséges.

Nagymamám mesélte,hogy régen,falun az volt a szokás,hogy addig nem volt illő a babával kimenni bárhová,amíg nem volt megkeresztelve,mert akkor megszólták a szülőket.Na ilyen persze ma már nincsen szerencsére.:)

2008. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, köszönöm. Még annyit, hogy kb mennyi idő szükséges a megszervezéséhez?
2008. júl. 4. 13:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a megszervezéshez? Minden attól függ szerintem hogy a templomban mikorra kaptok időpontot. van hogy egy hónapot is várni kell. A többit meg azután kezdheted el szervezni ahogy ki van tűzve az időpont. Mint egy esküvőn :)
2008. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én fiam március 20-án született és már május 25.-én (2 hónaposan!!) meg is tartottuk a keresztelőt. Egy hét volt megszervezni, pikk-pakk ment a dolog. Végighallgatta az egészet, a MiAtyánk alatt elaludt, a vízre épp hogy felébredt kicsit. Egy hangja nem volt. Etesd meg mielőtt mentek! Attól függ az egész szerintem, hogy hol tartjátok. Mi kisközségben lakunk, minden egyszerű elintézni.

Isten éltessen Benneteket sokáig!

2008. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
mi is 2hónaposan kereszteltettük.
2008. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat és a segítséget!
2008. júl. 4. 13:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
MI 6 hetesen kereszteltük, mert a távolabbi rokonokat akkora vártuk, hogy megnézzék a pici lányunka, és ezzel együtt akkor már megtartottuk a keresztelőt is. Végigaludta az egészet, és akötelező pofaviziteket is letudtok a rokonoknál, nem pedig szállíngóztak.
2008. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam április 22-én született, és szeptemberben szeretnénk tartani a keresztelőt, tehát 5 hónapos lesz. Nálunk 1-2 hét alatt meg lehet szervezni, persze ez attól is függ, ti akartok-e ebédet vagy vacsorát hozzá.
2008. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!