Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos babánál még nem...

Pár hónapos babánál még nem baj, ha a cicit altatásra is használom?

Figyelt kérdés

Van, hogy nagyon nyűgös, sír, és már többször kiderült, hogy ilyenkor csak a cicin nyugszik meg.

Később nem lesz ebből baj? Le tud róla szokni?

Most 3 hónapos


2009. nov. 7. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha majd tudsz neki mesélni és leválasztod nem lesz gond, addig hagy nyugodjon meg így, tudom, hogy már lehurrog majd, de gy éves koráig a fiam cicin aludt nappal és éjjel, aztán egy hét alatt áttértünk a mesére, zenére, beszélgetésre, előtte ha nem kapott cicit csak az üvöltés maradt. nem értem miért lenne baj, ha megérik rá elhagyja. egy éves kor után érdemes gondolkozni, hogy kell-e, de addig szerintem biztos, hogy nem okoz bajt.
2009. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

14 hós múlt a fiam és még mindig cicin alszik el. :) Éjszaka többször felkel, ilyenkor már próbálom másképp visszaaltatni, de eddig nem nagy sikerrel, 5-ből 4-szer cici kell neki és akkor 2 percen belül alszik. De mivel az én babám, nekünk így jó, ezért nem érdekel ki hurrog le emiatt. Én nem hagyom sírni, üvölteni. A 11. foga jön kifele jelenleg (örlőfog), már a 12. is durván be van dagadva, így biztos szenved vele, ha a cici segít neki, hát legyen. Persze ha már nagyon fáj és sír miatta, akkor bekenem neki vagy kap homeós bogyót, de ha nem muszáj nem adom ezeket. Nem is cumizik, így csak a cici marad. Ha úgy érzed, hogy nektek ez bevált és jó, akkor hallgass az anyai megérzéseidre és ne idegenek prédikációjára. Minden gyerek más, mindegyiknek más az igénye. Az enyém cicis és igazából én ennek örülök!


Boldog babázást!

2009. nov. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Az, hogy cicivel nyugtatod, az nem gond, sőt, szerintem természetes, viszont azt nem ajánlanám, hogy az esti altatást is erre alapozd. Azt tanítod ezzel neki, hogy ez az elalvás módja, pedig nem ez. Meg kell tanulnia magától elaludni, külső segítség nélkül. Értem ezalatt, hogy beteszed a kiságyba, esetleg bekapcsolsz neki egy zenélő forgót, és kimész. 5-10 percenként visszanézel ha sír, és megnyugtatod. Én ezzel a módszerrel tanítottam aludni a fiamat, sikerrel. Most 9 hónapos lesz, csak beteszem az ágyba, és kijövök. 1-2 percet gőgicsél, és már alszik is. Egész éjjel alszik, mint a bunda! (Persze minden gyerek más.)
2009. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A keresztfiacskám 2 és fél éves és még mindig cicin alszik el. Szerintem ezzel semmi gond nincs. Elég akkor elválasztani ha már nem igényli. Az én kisfiam is 3 hónapos és legtöbbször cicin alszik el ő is. Ha már nagyon fáradt el alszik úgy is ha csak ringatom, de nagyrészt azért cicin alszik.
2009. nov. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van,mindegyikük így aludt el kb 2 éves koráig.Éjszaka ha keltek,szopival aludtak vissza.Először elkezdték átaludni az éjszakát,így elmaradt az éjszakai szopi,aztán szépen,fokozatosan áttértünk este a szopi helyett az összebújásra,aztán csak melléjük feküdtem,így néhány hónap alatt balhé nélkül értük el,h este odaülök,mese,és alszanak.Sosem voltam kialvatlan,nem voltak végtelen éjszakai sírások,nyugisan teltek ezek az évek mind a 4--nél.

Bár ez a módszer nem "trendi",mert nincs benne "majd én megmutatom ki a főnök".:)))Csak alvás.:)))

2009. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem baj csak rászokik és nehéz lesz leszoktatni.
2009. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 éves volt a fiam, amikor gond nélkül, pár nap alatt, minimális sírással szokott le a cicin alvásról. Azóta több, mint 3 hónap eltelt, és simán elalszik, ha leteszem a kiságyba. Szóval nem baj, simán le fogod tudni róla szoktatni, ne aggódj!
2009. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
most nagyon megnyugodtam :) köszi a válaszokat!
2009. nov. 7. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!