Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már akkor ehet mézet,...

Most már akkor ehet mézet, epret, kivit, mogyorósat. és társait?

Figyelt kérdés
1éves és 1 hetes a babám.és még miket,ami eddig elvileg tiltott volt?
2009. nov. 6. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de azért fokozatosan vezesd be, apróbb adagokkal, ne mézes-epres-mogyoró legyen a holnapi reggeli.
2009. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a mákot, diót találtam , amit még nem ehet 2 évig. De biztos van még egy két apróság...
2009. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Eddig is ehette volna,mert akkor most nem kellene attól tartanod,hogy allergiás lesz valamelyikre,mert az immunrednszere fejlett lenne.
2009. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok országban a mogyorót csak 3 éves kor után ajánlják bevezetni.
2009. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Nézz utána, mit okozhat a méz, mogyoró....!!!!!

16 hósom még nem kapott ilyesmit, és igen a mogyoró csak 3 év után! adható, mert ez a legallergizálóbb kaja.

OIyan hirtelen jövő fulladásos roham jöhet ki tőle, amibe könnyű belehalni.

Első fiam kruppos volt, (nem mogyorótól), de nem kívánom senkinek, hogy fuldokolni lássa a gyerekét, levegőt ne tudjon venni.


Szóval csak óvatosan!!!

2009. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Ezt a linket találtam. Persze neked kell eldöntened.

[link]

2009. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

persze persze...

eddig epret málnát kecskemétiben evett,mézeset még nem,csak amikor szoptattam még és én ittam mézes teát,de szerintem az semmi.olyanra gondolok,mint győri édes keksz,vagy kinder tej szeletből kóstoló.kimondottan mogyorósat én sem adok neki pont emiatt.

csak tudni szeretném hogy most akkor elvileg szabd lenne

2009. nov. 6. 20:06
 8/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy minden héten csak 1 új dolgot próbálj ki, napközben és nagyon kis adagban, folyamatosan növelve. Lehet, hogy fuldokolni nem fog, csak tiszta ekcéma lesz az allergiától, az is elég kellemetlen tud lenni. Az nem számít, hogy te mit ettél szoptatás közben. Abból csak mikro-dózisban részesült.
2009. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Én mondjuk Kinder tejszeletet másért nem adnék 1 évesnek. Először is, mert tönkremennek a fogai, és ilyen korban még nem tudod neki rendesen megmosni. Másrészt felesleges cukor-bevitel. Az eperrel is jobb várni a szezonig, ez most melegházi és vitamin-mentes, akkor minek? Ráadásul egyes orvosok a kivivel és az eperrel másfél-kétéves kort javasolnak. Mézet óvatosan lehet, a mogyorós cucokkal is óvatosan. Semmiről sem fog lekésni, ha még vár egy kicsit és reszelt almázik. Attól baja sem lesz és abban vitamin is van.
2009. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

oké,csak eddig a családot azzal szereltem le hogy egy éves kor alatt nem lehet-ha én nem is adok,az apja meg ad,egyszerűen nem tudok már vele napi szinten vitázni...

eper-nekem van befőttem pl.nem primőr ízetlenre gondolok.

kivit lehet nem is enné meg a színe miatt,olyan mint én,ami színre nem tetszik,azt nem eszi meg.pl a dinnyét azért nem kóstolta meg,mert megfogta és vizeskés volt :-)

köszönöm a válszokat

2009. nov. 6. 20:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!