Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol gyűjtsem babámnak a pénzét?

Hol gyűjtsem babámnak a pénzét?

Figyelt kérdés
Havonta csak pár ezret tudnék befizetni,de milyen babakötvényt vagy betétkönyvet ajánlánátok,amit 18 éves korában kapna meg?
2009. nov. 6. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ezzt nem éri meg, mire a babád 18 éves lesz, addigra nem ér semmit az a pénz, amit most beteszel.

20 éve a fizetésem 5000 ft volt és abból meg tudtunk élni, meg még félretenni is, most 120000-et kapok és nagyon kell számolni, hogy ne fussak ki belöle. Ebböl is láthatd, hogy mennyire romlik a pénz, és ez nem lesz ezután se jobb.

2009. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ùgy tedd be a pénzt,hogy ba´rmikor kilehessen venni,ha gond adódok.(akár nálatok,akár a bankkal)

Vegyél kincstárjegyet,de én azt javaslom,hogy tedd be devisa alapú bamkba.Keress egy svájci bankot.

2009. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi úgy szeretnénk csinálni, hogy a babakötvényt azt a 42500 Ft-ot amit az állam elhelyezett neki a MÁK pénztárnál áthozzuk majd egy privát számlára és oda pakolgatjuk neki a pénz. Akkor érdemes csak át tetetni ha raksz hozzá pénzt. De ezt csak akkor szeretnénk majd ha jobb lesz a gazdasági helyzet, mert most biztonságban van a pénze ott ahol van, ott viszonylag jó kamat megy rá (átlagban évente 3 ezer Ft) és az állam garanciát vállal rá. De ha át tetetjük egy bankba és pakolunk neki még hozzá x Ft-ot akkor arra a pénzre amit mi teszünk hozzá az állam nem vállal garanciát csak arra a 42 ezer Ft-ra. Most ebben a sz@r helyzetben sorra mennek tönkre a bankok, nem vállalnak semmilyen felelősséget a lekötött pénzért, ezért nem merjük még áthozni. Szerdán voltam épp ez ügyben tájékozódni és megtudtam azt is, hogy ha átkerül a pénz egy privát számlára akkor mindig be kell fektetni valahová, a szülő dönti el, hogy hova, viszont ezt mindig meg kell újítani, ha nem újítjuk meg akkor nem fektetik be sehová és magyarul nem kamatozik tovább a pénz, marad az az összeg ami volt. Mivel egyenlőre nem állunk úgy anyagilag, hogy hozzá tudnánk tenni és a gazdasági helyzet is egyre rosszabb úgy döntöttünk, hogy majd később 1-2 éven belül visszatérünk erre. Az, hogy melyik pénzintézetet válasszuk majd attól függ, hogy akkor melyik milyen hozamokat, feltételeket szab. A jelenlegi helyzetben a Cib és az Allianz bankot javasolja mindenki, de hogy ez később hogy alakul az még a jövő zenéje.

2009. nov. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi,akkor várunk még ezzel mi is.
2009. nov. 6. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a babakötvényhez rakunk havonta, és azt pont 18 éves korában jut hozzá.
2009. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Itthon! Nem vicc. Amennyit tudok beteszek, ha nem tudok akkro nem. Elkezdtem neki 5700 ft-al a signal gyémántot, és 3 hónap után elveszett mert nem tudtam fizetni tovább. Ez itt van, nem kamatozik, de nem is vesz el belőle a bank. Ha kell hozzányúlok, és a nagyik, keresztszülők is mindig csepegtetnek bele. Húsvétkor kezdtük el kb 23-24000 ft-ja van. Voltunk nyaralni abban a hónapban nem kapott, de utána többet mint szokott.Sztem a mai helyzetben ez a legbiztonságosabb megoldás.
2009. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi nemrég OTP-nél kötöttük le. Fix 21 %-ot ad 3 éves lekötésre. Mondjuk ott a minimum 50.000 Ft, amit be lehet tenni. Kaptuk mi is nagyszülőktől és nem akartuk hülyeségre elkölteni. Amúgy ezen kívül van itthon persely és eurót pakolok bele, ha kap. Ahoz tuti nem nyúlok és gyűlik neki. Ezen kívül van az ING-nél életbiztosítása, ami inkább megtakarítás, havi 5000 ft. 18 évesen juthat hozzá.
2009. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!