Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan mit ehetnek a...

Hány hónaposan mit ehetnek a babák?

Figyelt kérdés
Többször láttam,hogy linkeltetek be táblázatot.Tudnátok nekem is segiteni?
2009. nov. 5. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Táblázatot nem tudok linkelni,csak saját tapasztalatot tudok írni.Szűrd ki belőle ami szerinted jó,és hasznosítsd úgy,hogy egészséges,kiegyensúlyozott legyen a babád!!!


Mi kb 3-4 hónaposan kezdtünk hozzátáplálni,mert egész korán tápszeres lett a fiam és nem akartam,hogy csak azt egyen.

Almával kezdtünk,2 nap múlva konzerv barackot próbáltam.

Mindig kaja után 1-2 kanál volt a kezdő adag.

Mikor már egy féle gyümi ment,akkor jött a következő.Ezek után a kettőt kombináltam.Ha ez is ízlett akkor tettem bele egy kis darált kekszet.Ezek után jöhet a banán,de vigyázz,mert az fogja a pocakot.

Kb 2 hét múlva a gyümölccsel ki tudtunk váltani egy adag tápot.4 hónaposan ebédidőben próbáltam répa-krumplit is adni,az nagyon ment,később 2-3 hét múlva már kis husit is tettem neki bele,és így megint kb 2 hét telt el és már ebédre sem kapott tápot.

Ekkor nagyobb mennyiségben tudtunk beszerezni üveges kaját,olcsón,és azt ette.Nem főztem neki.Mindig az élet korának megfelelő cimkéset vettem elő neki,és hamar rákapott a főtt kajára,táp maradt reggelre,vagy estére.Közben még bevezettük a tejpépeket is különböző ízekben,és az is ízlett,szóval kb 8-9 hónapos korára elég sok féle ételt,ízt megtapasztalt.10-11 hónaposan nasinak danonino-t adtam neki,meg krém túrót.

És már 8-9-10 hónaposan ette a vasárnapi húslevesből a zöldséget,répát krumplit,húst turmixolva,vagdalva.

Azóta néha hullámvölgybe kerülünk,de alapjában véve jó étvágyú.Most 3,5 éves ovis,és ott is mindenből eszik,nem válogatós különösebben.

2009. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2009. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2009. nov. 5. 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!