Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi mizéria, ötletek?

Cumi mizéria, ötletek?

Figyelt kérdés
2 hónapos babám tegnap először kapott cumit mivel napközben sehogy nem tudott aludni csak a cicin ha vele aludtam, de ma mintha álandóan a cumit akarná, pont ettől féltem...ráadásul ha megkapja se alszik csak nézelődik, akkor így nem is ér semmit... minden cumizós baba nagyon cumis lesz?
2009. nov. 5. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én sem akartam cumit adni a fiamnak, de állandóan sírt és az orvos 6 napos korában azt mondta, hogy "Anya, ez nem normális, tessék neki cumit adni". Azóta már csak elalváshoz kap cumit, vagy ha nem vagyunk itthon és nagyon sír. Alváshoz többnyire kell neki, de ha jól elaludt, akkor kiköpi v. kiesik. Nappal időnként felébred és visszakéri, de éjjel (hála égnek eddig legalábbis) nem kel fel cumit kérni.


Próbáld, ha már álmos, félhomályba lefektetni, cumit odaadni és simogatni amíg el nem alszik. Nálunk ez vált be.


8 hetes fiú anyukája

2009. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az enyém nagyon cumis lett. De azért nem ettől függ/fügött az életünk. Viszont ha nagyon nyűgi, mint pl ma ez legalább megnyugtatja és nem bömböl egész nap. Mikor kicsi volt sem lógott egész nap a szájában, inkább alvásnál kelett, most meg inkább beszél, mint cumizik.

Mi már másfél évesek vagyunk, de nem bánom, hogy cumis lett. Én ujszopós voltam, még 7 évesen is a kezem a számban volt. A cumit legalább el tudom venni.

2009. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanígy jártam, és 2 hónapoan adtam először cumit.

Most 10 hónapos, és esze ágában sincs cumizni, max. este lefekvéskor kéri. Hajnalban ha felébred cicizik, és alszik tovább. Akkor már nem kell a cumi.

Szerintem nem lesz abból baj ha néha cumizik.

2 hónaposan már nem kell egész nap aludnia. :)

2009. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon örültem hogy 2 hónapos korában odaadtam neki a cumit és elfogadta. Előtte állandóan nyüglődött ha ébren volt, de a cumitól egyből elaludt. Most 4 hónaposan ha játszik akkor nem kéri, de mikor kezd elálmosodni egyből jelzi hogy a cumit kéri. Este is úgy alszik el, vagy kiköpi vagy én veszem ki óvatosan a szájából, de éjszaka nem kell neki.
2009. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak alváshoz használja. Ha elaludt akkor kivszem és ennyi. Azt is mint mindent észel kell csinálni és nem kell átesni a ló másik oldalára. Akkor nem lesz baj.Én is örültem, hogy elfogadja mert neki se kellett az elején. A lényeg nem bántam meg, hogy cumis lett.De ne hagyd, hogy egésznap a szájába lógjon. de jól jött ha elmentünk valahova pl. orvoshoz akkor ha rákezdett sírni akkor abba hagyta ha cumit adtam neki.
2009. nov. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!