Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges hogy már 8,5...

Lehetséges hogy már 8,5 hónaposan vált? Ez így marad, vagy csak véletlen? Nem lenne még korai a napi egy alvás?

Figyelt kérdés
Kislányom 5,5hónapos korában tért át a napi 3alvásról 2re, és most meg már csak egyszer alszik pár napja. Ráadásul pont ebédidőben alszik mert 11,fél12től 2,fél3ig. Utána már csak este 8,fél9től reggel 7,8ig. Mikor legyen az ebédidő ha így marad??
2009. nov. 5. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia,nekem a 8 hós babám is kb.ezt csinálja!Engem is érdekelne ez a kérdés.Már pár napja 9-körül kel,és este 8-kor már alszik.Nappal max.2 órát alszik egyszer.Nagyon ritka ha elalszik még egy felet délután is!Gondolom ennyi már csak az igényük!
2009. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lányom is már pár napja 8-9között kel, pedig edíg 7körül szokott születése óta. Este 8kor lenne fürdés, de fél8ra kellett előre hozni, mert akkor már nagyon nyügös, semmi nem jó neki. Két éjjel viszont fent volt 2-3ig, tornázott az ágyában. Lehet azért alszik ilyen sokáig. Nekem fura hogy ilyen korán áttérne a napi egy alvásra, általában 11-12hónaposan szoktak, legalábbis ezt olvastam. Ismerősöm is van akinél ennyi idős a baba, nem is egy, és náluk még 2szer alszanak. Hát lehet hogy a mi babáinknak kevesebb az alvásigénye. Majd meglátjuk :o)
2009. nov. 5. 12:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Elmesélem a mi esetünket. Kisfiam 2 hetesen már kiakasztott azzal, hogy délután csak fél 3-tól aludt este 6-ig. Ez ment fél éves koráig, utána már csak nagy-nagy ringatás-dúdolás árán aludt el, illetve ha autóval mentünk valahova, akkor bármikor képes volt elaludni, sőt még most is, pedig már 5 éves. 1 éves korától egyáltalán nem aludt. 1 éves koráig reggel 6-kor kelt, és 9-10 között aludt el, hiába raktam le 8 előtt. Kb. 3 éves volt mikor reggel aludt 7-fél 8-ig. 3 hónapos korától átaludta az éjszakákat, kivéve ha volt valami baja (betegség, fogzás) Elhihetitek mindent kipróbáltam, hogy elaltassam, de semmi sem vált be. Azóta sem nagy az alvásigénye. Viszont foglalkozni rengeteget kellett vele. :) (ami persze nem volt baj) Nem egyformák a gyerekek, ők kevesebb alvással is beérik ezek szerint.
2012. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!