Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszály a babáknak egész nap...

Muszály a babáknak egész nap ennie?

Figyelt kérdés

Tudom érdekes kérdés de elmagyarázom!

Ugy értem egész nap valamit mindig kell hogy nasizzanak a babák?

Mert édesanyámnál ha ottvagyunk egész nap eteti a kisfiamat!15 hónapos!

Normális testalkatu baba!

10 kg most.

Amugy nekem vékonynak tűnik!

De én ugy érzem amikor itthon vagyunk és nem rág valamit már szinte lekiismeretfurdalásom van hogy nem eszik valamit!!

Szül sulya 3150gr volt!!

ti mit adtok a babátoknak igy napközben nasit!

Remélem érthető voltam!

Előre is köszönm a válaszokat!!Nikol


2009. nov. 4. 17:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy azért sovány, mert sosem éhes és nem eszik nagyot, csak csipeget, én pl. az ebéd előtt három órával maximum gyümölcsöt adok, különben nem eszik. uzsonnára is azt kap, jó savat csinál és este jól be tud vacsorázni ami után meg nyugodtan alszik. arra is fogyel, hogy ne igyon mást csak vizet, mert a gyümölcslé, a tea is elveszi az étvágyat.

egyébként öt étkezésre van szükség, amiből kettő lehet csak gyümölcs és keksz, vagy egy puding egész nap ne egyen, és ne legyen előtte étel, mert nem tud megéhezni.

2009. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszodat!!

De igen egész nap teázunk!

De alig teszek bele cukrot!

2009. nov. 4. 17:46
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim nem rágnak egész nap.Azon kívül,hogy tönkre megy a foguk az egész napos nasi nagyon nem egészséges.Kb 2 naponta kapnak egy tejszeletet vagy kukót,vagy ilyesmit.Ami ilyen nagy zacsia abból 3-an osztoznak 1 zacskón.

5x esznek Ők is naponta,reggelire tejbedara,a kicsi(1 éves múlt)tejpépet kap,tízórai gyümölcs,aztán ebéd,kicsinek főzelék,uzsira szendvics,ebből a kicsi is csipeget+kapnak krémtúrót vagy joghurtot.Vacsira is főttet esznek.

Én a mamiknál sem engedem az egész napos nasit.Max evés után kaphatnak édességet,a kicsi max tejszelet kukó vagy ilyesnit.Inni sem isznak noncs stop egész nap,és jórészt vizet kapnak.1 pohár teát kap mindenki egy napra.

2009. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vékony,normális.A lányom 1 éves 4 kg-val született,most kb.max 9.5 kg.Én nem adok neki külön nasit,ha én eszem 1 túró rudit v. 1 pudingot,akkor kap belőle,de ennyi.

Szerintem nem jó ha folyton nasizik,mert ha tényleg kaja van (ebéd stb.) nem fog enni + válogatós lesz/ lehet a gyerek.

A rágás nem biztos,hogy azért van mert "éhes",lehet jön a foga pl.Majd rágja a játékát stb.Ezért ne legyen lelifurdalásod.

2009. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
szia.mi 10 hónaposak vagyunk,és napi 5 evés van,délelőtt szinte sose eszik mást a rendes kajáláson kívül,egyedül délután szoktam adni neki,kiflit rágcsálni.mert délután elég nyűgös,igy ez valamelyest leköti.de ettől ő még simán tud vacsizni.az szerintem is rossz szoktatás,hogy valami mindig legyen a szájába.szerintem ez az idősekbe bele van kódolva,hogy éhezik az unokájuk,mert az én anyukám is ilyen.de én nem engedek semmit adni neki.
2009. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az enyem sem nasizik. 11 hos, de nalunk max 4 eves van/nap. (reggel es este nasi szopi - mert nem hiszem hogy az sok amennyi tejem van meg!)

Nagyon ritkan kap piskotat vagy pufit (puffasztott kukoricat). Gyumolcslebol megiszik vagy 300ml-et. Ennyi.

Programunk:

8,30 reggeli

12-1 ebed

5 korul uzsi

8 korul vacsi

a tobbi jatek, alvas es seta

2009. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

16 hónapos a fiam, 12,5 kg.(4450g született)

5x eszik, reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi.

Ebéd után kap néha (2 hetente) egy túró-rudit, ha szépen evett akkor nem is eszi meg csak a felét, és néha uzsi után kap egy kis kukit vagy babapiskótát (egy darabot), háztartási kekszet (egyet).

Inni vizet iszik meg 100%-os almalevet(Hohes-C).

2009. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

az eném sem nassol, hanem délelőtt adon neki kekszet, de csakis győrit, ami 100 % gabona. ebből max. kettőt eszik meg.

azért adom neki, mert egyébként nem tízóraizik, hanem a reggeli után csak ebéd van. meg a gabona miatt.

13 hónapos

azt én sem szeretm, amikor állandóan édességgel tömik a babámat.

2009. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs nasi, se velem, se a nagyszülökkel, senkivel. A rendes étkezések után kap néha, de köztük nem. Max ha megyünk nagybevásárlásra, vagy hosszú sétára akkor kap egy kiflit vagy kekszet. Nem jó szerintem egész nap tömni.
2009. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nos nálunk is volt kukac evés de egész nap megevett e zacskót egyedül!

No meg kifli vég meg egéasz kifli ,meg ilyen olyan rágcsi!!

köszönöm a válaszokat!!Megfogadom őket,nagyon jókat irtatok

2009. nov. 4. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!