Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoknak az anyukáknak a...

Azoknak az anyukáknak a tapasztalataira lennék kíváncsi akik 1 év körüli nagyon anyás bébijük mellől kénytelenek voltak visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
nagymama lesz a kislánnyal amíg dolgozok,csak nagyon anyás így kissé tartok az egésztől.esetleg ötlet amivel "előre szoktathatnám"?mennyire viseli meg Őket?aggódok:(
2009. nov. 4. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Már kicsi korában nem kellett volna annyira magadhoz szoktatni.Most már csak azt teheted,hogy a nagyi legyen ott nálatok,menj ki a szobából,és ne menj vissza még akkor sem,ha sír.Várj egy negyedórát,amíg újra bemégy,Mond meg neki,hogy látod kicsim anya visszajött,Fokozatosan maradjon többet egyedül a mamával.Így működik a bölcsibe való beszoktatás is.Csak akkor az anyuka nem hallja a baba sírását.
2009. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ne aggódj, nem az együtt töltött idő mennyisége, hanem a minősége fontos. ne érezze rajtad, hogy szorongsz, vagy szomorú vagy emiatt, mert átveszi a hangualtodat. fogd fel vele játéknak, hogy milyen klassz lesz a mamánál, stb...mindenképpen beszéld meg velem, mint valami nagyon klassz dolgot, és érezze, hogy te is várod...még ha belül nincs is így. de örülj, még mindig szerencsés vagy, hogy így alakul, más kénytelen idegenek közé beadni, úgy hogy azt sem tudja mit eszik, hogyan bánnak vele, Te legalább tudod, hogy jó kezekben lesz a mamánál...
2009. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bennünket jobban megvisel. 1-2 hét múlva teljesen természetes lesz neki az új napi rutin és a nagymamával való együttlét.
2009. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy minket visel meg jobban...bár én nem dolgozni, hanem szülni mentem a 14 hónapos babám mellől, és én is aggódtam, de nem kell!!! Fontos, hogy beszéld meg vele, többet ért és érez, mint gondolnád! Próbáld nem éreztetni a feszültséget, hogy te esetleg izgulsz miatta...(ez nem könnyű, én is bőgtem esténként, ahogy közeledett a szülés, a gyerek meg csak nézett). A gyerekek egyébként hihetetlen dolgokat zökkenőmentesen kibírnak, szerintem nem lesz semmi gond!
2009. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!