Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kell neki a cumisüveg?

Miért nem kell neki a cumisüveg?

Figyelt kérdés

Estére eléggé kimerülök, és ez a tejem mennyiségében is megmutatkozik. A 3 hónapos hatalmas étvágyú nagyfiam éhes, de nem jön elég a ciciből. Már 2 fajta tápszert próbáltam, most legutóbb a Humana baby-fit-et, ami válogatós babáknak készült, banános, de ez sem tetszik neki. Egészen pontosan nem is kezdi el a cumisüveget szopni, ami belecsorog a szájjába azt lenyeli, de különösebben nem érdekli, üvölt tovább a cumin, de ő maga nem próbálkozik. 2-3 hetes korába kapott legutóbb tápit, akkor ment neki a cumisüvegezés. (Egyébként Avent 1 lyukú cumisüvegünk van.)

Amikor visszateszem az (üres)cicire, azt nagyon szopizná, de csak morog rá meg nyöszörög, szegényem hoppon marad. Szóval tuti éhes, ráadásul éjjel megint ébred 3 óránként.


2009. nov. 4. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez ilyen, ne tápszereezd, próbálj meg pihenni délután, hogy legyen egy kis tejcsi estére, vacsorázz be jól és ha tudsz dőlj le az esti órákban...az normális, hogy estére kevesebb a tej, fejéssel, folyadékkal, pihenéssel táplálkozással tudsz rajta javítani. nagyon okos a fiad, hogy csak cicit szeretne, örülj neki, hogy nem a könnyebb megoldást választja. ha annyira éhezne szívá az üveget is...
2009. nov. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon éhes próbáld meg az üveg szájából önteni a szájába, így nem marad éhes és nem szokik rá a cumira
2009. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! A védőnő 50-es fecsit ajánlott hogy vegyek, na de azt nem lehet tizstességesen kitisztítani, minden egyes kaja után akkor dobjuk el? Nem tudom mitévő legyek. Hogyan taníthatnám meg a cumisüvegből evést, hiszen mégis az a legegyszerűbb?!
2009. nov. 5. 10:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak azért nem kell neki, mert egyszerűen sz*r az Aventes cumi. Sok baba nem tud belőle szívni. Én is így jártam, megvettem 1-4-ig, egyik se kellett neki. Vegyél neki NUK szelepes, szilikon cumit, a nagyobb méretűt, az passzol az Avent üvegekre. 1-es kell neked (0-6 hónapig), de fontos, hogy M-es méretet vegyél, mert az a tejes.
2009. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom 7hónapos koráig szopizott, aztán egyik napról a másikra elment a tejem. 5 napig próbálkoztam mire elfogadta a cumisüveget. Már nagyon kétségbe voltam esve, mert nem akart enni. Este mikor a szopi idő volt, cicire tettem, egy pici jött belőle, majd gyorsan kicseréltem a cumisüvegre és elkezdtem nyomkodni a cumiját hogy menjen a szájába a tápszer, azóta iszik belőle. Reggel megint kínlódás volt, de megint nyomkodtam és akkor is sikerült neki. Azóta szépen iszik belőle. Nálunk csak a milupa jött be. Reggel a simát, este pedig a jó éjt tápszert kapja. Próbálkozni kell amíg rá nem jön hogyan is kell... Próbáld meg a 2es lyuku cumit is, vagy vegyél variáblist aazt később is használhatod, ha mégnagyobb lesz.
2009. nov. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
lehet, neked jo lenne a szoptanit.. medelanak van ilyen keszuleke.. guglizz rá
2009. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem fogadta el az elejétől fogva a cumisüveget, és azóta sem. Nekem szerencsém van, egy éves, de még mindig tudom szoptatni. Próbálkozz homeopátiás bogyókkal, ami serkenti a tejtermelést, és a szoptatós teával, és mindenképp pihenj le vele délután!!Akkor még lehet elég tejed. Sok sikert!
2009. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia,

nálunk ugyanez a helyzet,annyival rosszabb,hogy nekem minden etetést pótolni kell,mert sose volt elég a tejem,sőt mióta begyulladt az egyik cicim,azóta azt el sem fogadja.Én szoptanít készülékkel szoptatok,nagyon jó és mivel a pótlást is szopi közben kapja a baba,így több tej is termelődik.Igaz a bolti ára 11000 Ft,de a vaterán és a teszveszen is láttam használtan,bár a fene tudja, a tisztítás miatt én lehet,hogy újat vennék.

2009. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az Aventes 1-es cumiból a fiam még a tejet is nagy kínok árán tudta kiszívni. Mi a tápszert Avent variálhatós cumival adjuk. Nekünk az jött be, próbáld meg te is hátha azt elfogadja! Kicsi az 1-es lyuka és nem ment át rajta a tápszer.
2009. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, anno nekünk is ez volt a problémánk. a fecskendő jó, és kb. 25 forint darabja, napi egyet megér. Én azzal, és a panadol lázcsillapító adagolójával etettem este.
2009. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!