Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány gr és cm volt 2 hónapos...

Hány gr és cm volt 2 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Kicsit meg vagyok ijedve, mert 3280 gr-mal jöttünk haza a kórházból és most 4220 gr. Olvasom, hogy többeknek 5 kg fölött volt a babájuk. Csak anytejes. Napközben 5-ször, éjjel eddig egyszer evett, bírta este 7-től reggel 4-ig. De pár napja felkel éjjel 1-kor és fél 5-kor is úgy, h a vacsinál már mindkét cicit odaadom neki. Most éjjel az 1 órásinál is oda kellett adnom, így fél 5kor kellett a fagyasztóból kivennem, mert ha odaadom neki a cicit, akkor reggelre nem lesz tejci. Fejni már egy ideje nem tudok, mert mindet kiszívja.
2009. nov. 4. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!az én kislányom 3,65 kg-val és 51 cm-el született.Most 6 kg és 57,5 cm.Az elejétől kezdve a szopizás mellett tápszert is kapott.Most már csak tápszerezünk sajnos.

Egyébként minden baba más, ne ijedj meg a doki szól ha gond van.

2009. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5450 gramm volt, 2600-zal jöttünk haza. Na add föl, több lesz a tej idővel! Tejszaporító teát, egyebeket próbáltad? Amúgy ha nem tűnik úgy, hogy éhes marad, nincs gond.
2009. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utrica homeós bogyót szedem. Eddig volt is tejem, 60-120 gr között evett. Én arra gondolok, h nem lehet elég tápláló neki. Általában elég neki a mennyiség, csak sztem nem hízik megfelelően, plussz elég sírós is, pedig mindent megteszek, mindent kipróbálok, h ne sírjon.
2009. nov. 4. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:
az enyém is messze volt az 5 kilótól ennyi idősen, "csupán" 4410 g volt és 56 cm. Az enyém is anyatejes volt. Tehát nincs semmi gond nálatok se. A szopinál nyugodtan add oda mindkét cicit, ha úgy látod, enne még, minél többször éri őket inger, annál több fog termelődni. hidd el, a szoptatásnál nincs jobb szer a tejtermelés növelésére! Arra figyelj, hogy a köv. szoptatáskor azt add először, amivel előzőleg befejezte a baba. Az meg, hogy éjjel is szopizik teljesen normális, természetes dolog. Az ő kis gyomruk még nem tud nagy mennyiséget befogadni éa az anyatej is elég könnyen emészthető. Tehát nyugi, szoptasd meg éjjel is nyugodtan, ha éhes, ezzel nem fogod "elrontani". Türelem, kitartás és nyugi! Ezek most a legfontosabbak. Ha nem tudsz fejni, nem baj, én se fejtem szinte soha (csak ha nagyon feszült) mégis már 14 hónapja szopizik a kislányom....
2009. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem elég tápláló a tejed!!!! Ez egy buta régi tévhit. A tejed pontosan a Te babád igényeinek megfelelően "készül". Még akkor is így van, ha esetleg e valamiért nem viszel be megfelelő mennyiségű tápanyagot. A szervezet ui. ilyenkor még az anya rovására is elveszi, ami a babának kell. Miért kellene egyébként 5 kilósnak lennie??? Örülj, hogy ő ilyen! Nem lehet minden baba 6 hónaposan 8-9 kiló...
2009. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 3680 gr-rel jöttünk haza és 2 hónaposan 4800 gramm és 58 cm volt.

"Most éjjel az 1 órásinál is oda kellett adnom, így fél 5kor kellett a fagyasztóból kivennem, mert ha odaadom neki a cicit, akkor reggelre nem lesz tejci. Fejni már egy ideje nem tudok, mert mindet kiszívja."

Nyugodtan szoptasd hajnalban is mert minél többször szopizik, annál jobban termelődik a tej.

2009. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem 2 hónaposan a babám 5800 gramm,és 62 cm volt.

3350-el született,és 3100-al jöttünk haza.

Jövőhéten megyünk megint dokihoz az oltás miatt,akkor lesz megint megmérve,de én reggel megmértem egy pelusban,és 6500 gramm volt. /most 3 hónapos,és 5 napos :)


Én "csak" laktoherb teát iszom napi 1 1/2 literrel. Este lefőzi nekem a párom,én meg következő estig iszom..Alkalmanként 2.5 dl "kell" inni belőle.

Szerintem próbáld meg te is ezt a teát. /A Dm-ben akciós 370 ft körül van egy doboz,ami 4 napra elég-merthogy 5 filter kell a napi adaghoz/


Amúgy meg szerintem is szólna a doki,ha nem lenne megfelelő a babád testsúly gyarapodása.

Ez a gyakran cicire tevés tényleg egy jó dolog... Mikor nálunk is volt ilyen fejlődési kiugrás,nekem is sokszor kellett mindkét cicit odaadnom... Azt gondoltam a következő szopinál,hogy nem is tudom,hogy mit fog enni a kis manóm,de valahogy mindíg lett.. Meg mostanában azt vettem észre,hogy hiába "lötyi" a cicim,mikor elkezd enni a babám,olyan szinten bekeményedik/-gondolom a tejleadó reflex miatt-/,hogy ha esetleg kiköpi a cicimet evés közben,csak úgy spriccel az arcára szegénykémnek...Szóval nyugi...! Tedd minnél többször ciciire a babád,és akkor annál több tejed lesz tényleg...Legalább is nálunk így volt... Amúgy én volt,hogy óránként odaadtam neki,mert nyafogott,hogy ő éhes...:) Hiába mondta a doki néni,hogy jó lenne megvárni a másfél órát,mert hogy annyi kell a tej megemésztéséhez...Ha éhes volt,hát éhes volt,én meg adtam neki... Nem...majd hagytam volna,hogy itt sírjon nekem....


További jó babázást!

Üdv.,egy 3 hónapos kislány anyuja :)

2009. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mi 54cmel,és 3520gal születtünk.3480al jöttünk haza,és 2hónaposan volt 5,31kg,és 60cm
2009. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megfogadom a tanácsitokat. Remélem tényleg nem fog elapadi.
2009. nov. 4. 20:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!