Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túletetem a babámat?

Túletetem a babámat?

Figyelt kérdés
9 hetes a lányom, és rengeteget eszik az első pillanattól fogva. Tápszeres, és már most megeszi a 160at. Napok óta elégg nyűgös, sírós étkezések után, látni rajta hogy éhes, kéne még neki. Ma már majdnem megette a 190et, de nem adtam oda neki. Pedig megette volna. Félek, nehogy valami baja legyen, de látom, hogy éhes, simán megenné ezt az adagot, de neki ez sok még. 6szor eszik egy nap, éjjel egyszer kel. Ne emeljem neki az adagot? Nem hasfájós, már az Infacolt is elhagytuk, nincs rá szükség. Mit tegyek, hagyjam hagy nyűglődjön, ne adjak neki többet 150-160nál?
2009. nov. 4. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

amíg nem zöld a kakija, nincs gond. Akkor sem ha zöld lenne, de az jele lenne a túletetésnek.

Jó kis habzsolhápika!:)

2009. nov. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
hány kg?
2009. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Nehéz kérdés! Milyen a súlya? Figyeld a súlygyarapodását! Ha sokat hízik akkor csalj le belőle 10-20-at, ha nem hízik sokat, akkor hagy egye! De továbbra is figyeld! Biztos tudod, hogy a zsírsejtek most alakulnak ki. Ha most sok zsírsejtet "csinálunk" nekik a zabáltatással, akkor hízásra hajlamos felnőtt lesz és imádni fognak bennünket, pláne kamaszkorban! :)

Persze biztos nehéz egy üvöltő gyerekkel ha nagyevészet után nyugszik meg!

Egyik gyerekemnél sem volt központi kérdés a hasa és sírósak sem voltak. A kicsi elmúlt 5 hónapos és nagyon ritkán eszi meg a 150-et, 160-at.:) Anyatejes.

2009. nov. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
előre bocsájtom, hogy soha nem csináltam tápszert, mindhárom gyermekem anyatejes. de nem lehet úgy adni, hogy az előírtnál jobban higítod neki? akkor a pocija tele van, de mégsem tartalmaz túl sok anyagot. persze csak akkor ha úgy látod túlságosan hízik tőle.
2009. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én annyit adnék, neki, amennyit kér.

próbáld ki, hogy odadod neki, amennyit enne.

ha utána bukik, esetleg kihányja, akkor valóban sok.

2009. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3300al született, most 4840.
2009. nov. 4. 09:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom tegnap volt 10 hetes, mi is tápszeresek vagyunk.3650 grammal született és már 6 kg.Ő is egyfolytában enne.150-160-at eszik de látom rajta néha többet is enne, de nem merek neki adni.Olyan 6-7 szer eszik.

Egyébként úgy kell elvileg kiszámolni mennyi kell neki, hogy testsúly kg x 150, tehát nekünk elvileg 6x150=900 osztva az étkezések számával.Ezért ha mondjuk 6szor eszik akkor jó a 150, de ha 7 szer akkor már ugye más mert akkor többre jön ki a napi adag.De hát mi sem úgy eszünk, hogy elő van írva egy napi adag.Persze azért odakell figyelni nehogy túl legyenek etetve.Én már azon gondolkodom lehet kéne másik tápszert íratnom.Hátha ettől nem lakik jól?hát nem tudom, majd rákérdezek a dokinál.

2009. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, kiszámoltam Neked. 4,8*150=720/6=120 g tápszert kellene neki ELVILEG megennie egy alkalommal. De mint tudjuk, ez nem szentírás (az én lányom az előírt mennyiség kb 70 %-át ette világéletében anyatejből és szilárdból is), viszont a 190 az azért szerintem rengeteg a 120-hoz képest. Szerintem kérdezd meg a dokidat, mert tápszerből igenis túl lehet etetni a babákat.
2009. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

milyen tápszert adsz neki?

létezik ilyen nagyétkű babáknak tápszer, ami laktatóbb mint a többi. kérdezd meg a dokit, mer a 190 tényleg sok.

2009. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

milyen tápszert adsz neki?

létezik ilyen nagyétkű babáknak tápszer, ami laktatóbb mint a többi. kérdezd meg a dokit, mert a 190 tényleg sok.

2009. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!