Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fordulnak a babák a...

Hogy fordulnak a babák a hasukról a hátukra?

Figyelt kérdés

6 hónapos a babám, hátról hasra már 1 hónapja forog, de visszafelé nem.Fekszik hason,feje lent, és a fenekét és egyik lábát felhúzza oldalra, mintha próbálna a hátára fordulni, de nem megy, mert a keze útban van és azon nem tud átgurulni.

Hogy tudnám tornáztatni vagy segíteni neki,hogy sikerüljön?

Hogy is fordulnak át?


2009. nov. 3. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy.Hagyd rá.amíg magától rájön,hogyan fordulhat hanyatt.Nem kell és nem is szabad beleavatkozni a mozgás fejlődésébe,még akkor sem,ha ez mostanában divat.A baba érzi,hogy mire képes,és azt meg is teszi.Csak akkor fog megtanulni bármit,ha saját maga rájön,hogyan kell.
2009. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is hat hónapos de ő már 3 hónaposan a hasára fordult,azóta viszont nem sikerült a visszafordulás hanem mindig sírt,h fordítsam vissza.Két napja hasalt a játszószőnyegen és meg a mögötte lévő szekrényhez mentem,de így nem látott.Ezért aztán először hátrahajtotta a fejét,majd a lábát és végül a kis kezét is fölemelte és sikerült.Azóta ezt gyakorolja.Szerintem nem tudsz segíteni,rá fog jönni magától!
2009. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ugyanígy volt, már elmúlt 7 hónapos, és 2 napja fordult át először. Én is aggódtam, hogy nem tud még, kérdeztem a dokit is nincs-e baj, akkor mondta, hogy hasról vissza csípőből fordulnak, a kezét behúzza, és akkor tud átfordulni. Meg is mutattam neki, utána sikerült magától is. De nem mindig jön rá hogyan kell:) Mindig is utált hason lenni. Szerintem hamarosan fordul a tiéd is, ha már emeli a fenekét!
2009. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en babam 5 honapos lesz, minden iranyba fordul, en tanitottam ra, mert nekem is hamarabb megy valami amit valaki megmutat, mintha egyedul kellene rajojjek. Hason felhuztam a kezet elore egyenesen es ugy forditottam (segitettem) at hatra; vagy ha hason van, valamit amit nagyon szeret fokozatosan emeld mind fenebb a feje elott, es ahogy probal utana nezni a buksija elhuzza oldalt, par probalkozas utan rajon hogy ez anelkul is menne :)
2009. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem lányom csak háton volt el 4 hónapos koráig, utált hason lenni, ordított ha hasra raktam, és egyszer csak hasra fordul, de ordított hogy fordítsam vissza, de olyan két hét alatt rájött hogy a fejét felemelve és azt fordítva vitte az egész testét. Szóval a feje húzta át :) Valamelyik nap néztem vissza videón milyen kis béna volt még akkor hogy erőlköttt hogy átforduljon, most meg már sétál a bútok mellett :)


Tedd hasra magaddal szembe, és mutass neki játékokat ezzel ösztönözve arra hogy emelje a fejét és nyúljon érte, így a keze kiszabadul az útból és háta átpürdül, ez hátha segít.

2009. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiam hasról hátra 3hónaposan kezdte. Felnyomja a fenekét is kitolja magát lábbal. Vissza ellenben egy hete fordul csak, fél éves múlt. Azaz mindegyiküknek megvan a maga ritmusa.
2009. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kislányom tegnap volt 2 hónapos és két napja fordul hasról hátra. Mondjuk Ő születésétől hason alszik, gondolom ezért erősebbek a nyak- és hátizmai...
2009. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem 5és fél hetesa babám és többször hasra fordítottam és vissza fordult magától. Felnyomta a testét, mintha fekvőtámaszt csinálna, aztan mint aki rájött, h ha az egyik fele feljebb van akkor vissza tud fordulni.


Szerinem ezek nem csak véletlenek.(csak mer olvasom itt ki mennyi idős, én azt hittem e(t ilyenkor már csinálják a babák.)

2009. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!