Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj? Fél az apjától...

Mi lehet a baj? Fél az apjától a kisfiam?

Figyelt kérdés
Ma reggel elmentem fodrászhoz, addig az apjára bíztam a 4 hónapos kisfiamat. Egész végig üvöltött neki, bármit csinált. Hazaértem odaadta és azonnal abbahagyta. Miért lehet ez? Talán fél tőle?
2009. nov. 3. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyit van az apja kezében? Mennyi időt tölt vele? Szokta fürdetni, pelenkázni, ha már hozzátáplálod, akkor etetni? Mert ha nem, akkor ne csodálkozz.


De az is lehetm hogy egész egyszerűen csak te hiányoztál neki. Hiszen amint visszakapott téged, megnyugodott.

2009. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő szokta fürdetni, este pedig amikor hazajön a munkából egyből odajön hozzá. Dajkálni is szokta. Mondjuk az tény és való, hogy én sokkal többet vagyok vele.
2009. nov. 3. 12:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk ugyan ez a helyzet. Nem lehet őket kettesben hagyni mert a pici sír, nem is tudja az apja megnyugtatni vagy bármi ilyen. Mondjuk ők keveset is találkoznak sajnos, mert párom sokat dolgozik, keveset van itthon, így nincs is sok lehetősége szorosabb kapcsolatot kialakítani a gyerekkel.
2009. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félni nem fél tőle, maximum ha keveset vannak együtt, akkor kicsit "idegen" neki. Lehet, hogy a párod bizonytalan a gyerekkel és azt érzi a baba és sír.

Nálunk apa születésekor az első órát végig vele töltötte, és 2 hetes koráig itthon volt velünk. Ez szerintem megalapozta a kapcsolatukat. Mostmár csak munka után és hétvégén vannak együtt, de kisfiam (8hetes) meg tud nála is nyugodni és még nem volt gond, ha kettesben maradtak.

2009. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kislányom 10 és fél hónapos, kb. 2 hete látom, hogy az apjánál is meg tud nyugodni. Keveset vannak együtt. :)
2009. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Láttam a páromon, hogy teljesen kikészült a sírástól...

Azt mondta, hogy soha többet nem fog rá vigyázni:-(

Mondjuk azért ez egy kicsit rosszul esett...

2009. nov. 3. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld többször rövidebb időre (fél órára) kettesben hagyni őket, és 1-2 alkalom után jobban összeszoknak. A párodnak is sokkal jobb érzés lesz, hogy vele is elvan a bébi, nem érzi majd kívülállónak magát.
2009. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én két dologra tippelek:

1. Nem az apjától fél, hanem az anyját hiányolja. A kettő nem ugyanaz. Láttam már anyukát, aki fogorvoshoz ment, és apucira hagyta a kicsit, aki azonnal, ahogy észrevette hogy anya nincs ott, bombolni kezdett


2. Apuciban valami nem kóser a picinek.Félnek például a bajuszos, szakállas emberektől, akár apuci, akár idegen férfi az illető, vagy nem szimpatikus neki a hangja vagy valami.

2009. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!