Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már eszik gyümit, akkor mi...

Ha már eszik gyümit, akkor mi a következő lépés?

Figyelt kérdés

6 hónapos tápszeres babám már eszik almát, barackot, meggyet, körtét, banánt. Szeretném lassan az ebédre bevezetni az főzeléket.

Kérdésem a következő:

-ezt is kóstoltatni kell?

-délelött kell először adni, vagy egyből mehet délben?

-mivel érdemes kezdeni?

-lehet-e neki adin annyit amennyi ízlik neki elsőre?

-kell-e a főzelék után tápszert adni

-mennyi az a főzelék mennyiség ami kiváltja a déli étkezést?


Válaszokat előre is köszönöm.


2009. nov. 3. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Én alma-krumplival kezdtem, aztán a sütőtökös bébiételeket. Két hét múlva már alma-csirkéset adtam neki. Mivel az alap-ízeket ismeri, szerintem nem kell nagyon variálni a kóstolásokkal, de ezt látni fogod.

Az enyém hat hós korában első próbáknál negyed, majd pár nap múlva jó fél üvegnyit evett, az elég volt teljes étkezésnek. A kóstolós időszakban még megkínálhatod egy kis tápszerrel, maximum nem kéri. Fog szólni, ha éhes. :-)

2009. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A teljes étkezés 200g főzelék, de ezt ne elsőre akard elérni. Én megpróbáltam, utána 2 napig nem evett a lányom, úgy megfeküdte a gyomrát. Az alma-krumpli, barack-krumpli, sütőtök-krumpli mehet ebédidőben, utána kínáld meg tápszerrel. Ha nem éhes, úgysem fog enni.
2009. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!