Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet abbahagyni a...

Hogyan lehet abbahagyni a cumisüveg fertőtlenítést?

Figyelt kérdés
nem viccnek gondolom a kérdést... nem bírok "leállni" a cumisüveg fertőtlenítéssel. Lassan hat hónapos és úgy tudom 5 hónapos kortól már elég kimosogatni üvegmosókefével is a cumisüveget. Próbáltam, de rettegek, máris ment utána a a cumisüveg a sterilizálóba. Mindig az van bennem, hogy nehogy baja legyen a picimnek, valami baci vagy ilyesmi ottmarad... Hogyan lehet "leküzdeni" ezt?:((
2009. nov. 2. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hááát,kicsit túlaggódod a dolgot...:)

A választ te magad is tudod,nem fertőtlenítesz tovább és kész.Gondold át reálisan!Sőt,ezzel meggátolod,hogy erősödjön az immunrendszere.Kell,hogy természetes módon is védekezzen majd a babád a bacik,vírusok ellen.Na nem azt mondom,hogy tocsogjon a piszoktól minden :) de azért túlzásokba sem kell esni a higiéniával.Már régóta nem fertőtlenítek és az elején (pár hetes korára gondolok) sem minden étkezés után fertőtlenítettem,hanem csak naponta.Azóta-az általad említett- jó öreg forró víz és mosogatószer.

2009. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy,hogy erőt veszel magadon.A túlzott sterilizálás később ártalmas is lehet,mert nem alakul ki a szervezet természestes védekező rendszere és fogékonyabb lehet pl.az allergiára.Ha kúszni-mászni fog,később meg sétálni és megfogja a villanyoszlopot v. talál valamit a földön,vinni fogod rögtön kezetmosni?Bele fogsz "őrülni".

Ne tartsd burában a gyerkőcöt!

Szerintem kezd úgy,hogy 1 nap csak 1x fertőtleníted(reggel v. este).

2009. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel úgy a dolgot hogy jobban ártasz ha fertőtlenítesz!A babád fejlődésben van,az immunrendszere is!

Ha nem engeded hogy fejlődjön az immunrendszere(márpedig így nem nagyon tud), azzal többet ártasz!Mert mi lesz ha bekerül egy kis baci a szervezetébe?Erősödik az immunrendszere!

Anyukám 5 gyereket nevelt föl, mind egészségesek vagyunk, és csak egyszer főzte ki a cumisüvegeket,mikor megvette!Én tyúkszart ettem kiskoromban, húgom azt a csontot rágcsálta amit a kutya meghagyott, másik húgom a homokozóból ette a homokot, öcsém a virágföldet és nem lett semmi bajunk!Ja és nem azért történtek ezek mert anyukánk nem figyelt, hanem mert kikerülhetetlenek!Hasonlók lehet a Te csöppségeddel is elő fognak fordulni, szóval próbálj leszokni a túlaggódásról!:)

2009. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
én megértem még a 3. hozzászólót is, de már betegesen "fertőtlenítek" és az a baj, hogy nem csak ezt... természetesen minden nap van babaruha mosás, meg pelenkamosás, de még azt a takarót is átmosom, amit rátettem kintre. Próbálok átlendülni, csak nagyon nehéz...:(
2009. nov. 2. 15:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3.vagyok, ezzel csak az a baj, hogy ha most nem veszel magadon erőt, és nem hagyod abba, akkor később még nehezebb lesz!!Nem tudsz majd mindig a picid nyomában lenni hogy mit csinál!Az egyik ismerősöm kiskorában megitta az anyja körömlakkjának a felét, és él!Szóval sürgősen hagyd abba a túlaggódást, mert nem csak a saját idegeid, hanem a környezeted idegei is rá fognak menni!Vegyél erőt magadon, nem fertőtlenítsd, aztán hozzá fogsz szokni hogy az a normális!
2009. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
megpróbálom...csak nehéz :( de azért köszi!
2009. nov. 2. 15:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A ti cuccaitokat is így fertőtleníted?Egészséges vagy,van allergiád stb?
2009. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A mieinket nem, de ha pl. a gatyámat is rögtön mosom, ha kint voltunk az utcán. De azontúl semmi extra. Nem mosom el 3szor az edényeket, meg ilyesmi. Csak a babadolgok....De már máris jobb, hogy ezt "kiírhattam2 magamból!
2009. nov. 2. 15:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

az egyik ismerősöm kislánya kórházba került, mert az anyja állandóan fertőtlenített mindent és nem volt normális az immunrendszere! Mesterségesen adták neki a bacikat, hogy erősődjön az immunrendszere..


ha ez nem elég elrettentő....

2009. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hónapos naponta sterilizálom a cumisüvegeit. Fel sem merült bennem hogy nem kellene már. Akkor már abba kellene hagynom??
2009. nov. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!