Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5.5 hós babának adhatok olyan...

5.5 hós babának adhatok olyan zöldséget amit levesből veszek ki meg csirkemájat? Összeturmixolva, ja meg babapiskótát ténylkeg nem adhatok neki mert, hogy tojásos?

Figyelt kérdés
2008. júl. 2. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Levesből zöldséget nem mert a levesbe mikor beleteszed főni megsózós. Az ételt 1 éveskorig nem sózzuk a babának. Csirkemájat meg inkább csak 8-9 hónapos kortól lehet. Bababiskótában tényleg ott a tojás.

A zöldséget főzd meg külön neki.

2008. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
tegnap volt ilyen kérdés.Nyugodtan.A lányom nagon szereti.Én veszek ki neki s.répát,kevés krumplit.csirke melet,levéböl,és úgy mixelem.A piskótát lehet,DE TOJÁSNÉLKÜLIT VEGYÉL!!!!VAN KÜLÖN BABÁKNAK:
2008. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az lemaradt,a lányom 21 hetes,de már 3 hete eszi a levesböl a zöldit.Csak a csirke levesböl.
2008. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Nyugodtan vedd ki a húslevesből a zöldséget. Meg a májat is, de úgy tudom, azt egy héten csak egyszer kaphat. Nem baj, ha meg van sózva, meg kell szoknia az ételek ízét. Én az elejétől sós vízben főztem a zöldségeket, semmi baja nem lesz tőle. A babapiskótát majd akkor kaphatja, amikor már kaphat tojást, de a háztartási kekszben nincs tojás. A babapiskóta sztem akkor jó, amikor már a kezébe lehet adni majszolgatni.
2008. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!Nem is tudtam,hogy van ilyen babapiskóta!Mindenkinek minden jót kívánunk!!!
2008. júl. 2. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Én az első hozzászólóval értek egyet. A húsleves a felnőttek ízlése szerint van sózva, ami sok egy alig féléves babának. A veséjének kell majd megbírkóznia a sóval. Én is külön főzöm a zöldségeket, és egy nagyon-nagyon pici sót teszek csak bele. Én a neten keresgéltem a babatáplálással kapcsolatos infókat, és van olyan dietetikus is aki e-mailben válaszol, ha valami konkrét kérdésed van. Megnéztem a babám egészségügyi kiskönyvét, és csak 10 hónapos kortól ajánlják a csirkemájat.
2008. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nyugodtan kiveheted - én is kiveszem - max ne a levessel, hanem egy kis forralt vízzel higítsd! Az én babám is 5.5 hós, de én babapiskótát és kekszeket még nem adok neki.
2008. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!