Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » PKU-s a babája van valakinek?...

PKU-s a babája van valakinek? Fehérje lebontásos problémája van? Hivatalos nevén Fenilketonuria. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én fiam Canavan syndrómás,itt is fehérjelebontás a probléma.sajnos segiteni nem tudok,talán nézz körbe a neten.
2009. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

És ez már biztos? Az én babámnál biotinidáz defektust találtak, 9 hónapos korig kellett vért küldözgetni nekik, amikor kinőtte. Persze soha nem volt semmi tünete, én végig biztos voltam benne, hogy elmértek valamit.

Szerintem elég szar lehet a laborjuk.

2009. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem száz százalék.Azt irták a levélben h javult az eredmény de határértéken kivül van.ez már a harmadik vérvétel lesz nem számolva az ujszülött korit.Egyébként telefonáltam és annyit mondtak h nem gázos a helyzet és ne aggodjak mert ha súlyos lenne már kórházban lennénk csak idegesit ez a dolog mert a neten olyat irtak h ha nem diétáznak az ilyen babák szellemi vissza maradotságot okozhat.Nekünk nem szóltak h diétáztatni kell a manót.Féltem h mi van mégis kéne és nem szólnak idöben.Köszönöm h észrevetetek!
2009. nov. 4. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, tisztára, mint nálunk. Nekem sem írtak róla semmit, csak azt, hogy biotinidáz defektus pozitív, és kész. Elmentem a védőnőhöz, ő nézte meg a neten, hogy mi ez, mert annyira ritka, hogy 70.000 babából egy. Erről is azt írták, hogy szellemi fogyatékos lesz tőle, meg bármikor meghalhat. De lehet kapni biotinidázt a gyógyszertárban, ha azt szedi, semmi baja nem lesz. De nem írtak semmit, hogy mi a teendő. A védőnő hívta fel őket, amikor mondták, hogy határérték alatt van egy picivel, de nem túl sokkal, ezért egyelőre ne csináljunk semmit, csak havonta küldjünk vérmintát, és ellenőrzik.

Én nagyon felháborítónak tartottam ezt az eljárást, halálra rémítettek vele.

2009. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


A mi babócánk PKU-s.

2010. szept. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azóta az én kislányom 1 éves és semmi baja nincs sőt nagyon is okos nem h szellemileg visszamaradott.1 okos dundi szőke baba:)Remélem 2. nálatok is minden okés.Kedves utolsó remélem a te babádnak sincs komoly baja.Ha gondolod írd meg h mi van vele:)
2010. szept. 27. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a pku-s kisfiú édesanyja. Már oviba jár a gyerkőc és semmi baja.

A pku nem egyenlő szellemi fogyatékossággal, sőt! Egy nagyon szigorú, kemény diétát kell tartani, ami a hat a személyiség fejlődésére is, általában a diétát tartó, pku-sok jobban teljesítenek, egészségesebbek az átlagnál. Ami érthető, hiszen elégé oda van figyelve rájuk.

2013. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!